,

Faworyci nie zawodzą

Wisła Can Pack Kraków rozniosła przed własną publicznością koszykarki Inei AZS-u Poznań, wygrywając 87:36. Swoje pierwsze zwycięstwo w ćwierćfinałach zapisał na swoim koncie Lotos PKO BP. Gdynianki wygrały u siebi ez ŁKS Siemens AGD 73:57. W play out Arcus SMS PZKosz przegrał w Poznaniu z MUKS-em, ale nie była to łatwa przeprawa dla gospodyń.

,

O tym jak groźnym zespołem jest Wisła Can Pack Kraków przekonały się dzisiaj poznanianki. Inea kompletnie nie mogła znaleźć sposobu na mistrzynie Polski, które wygrały dzisiejszy mecz 87:36. Przyjezdne bardzo słabo zagrały w ataku. W żadnej z kwart nie potrafiły zdobyć więcej niż dziesięć punktów. Przeczytaj więcej Stan rywalizacji: 1:0 dla Wisły Can Pack Lotos PKO BP planowo pokonał u siebie ŁKS Siemens AGD 73:57. Dobre zawody w barwach gospodyń oprócz Holdsclaw i Snytsiny zagrała zwłaszcza Slobodanka Maksimovic. Serbka oprócz 14 punktów, zapisała na swoim koncie 13 zbiórek i 5 asyst czym walnie przyczyniła się do wygranej swojej drużyny. Przeczytaj więcej Stan rywalizacji: 1:0 dla Lotosu PKO BP Bardziej doświadczony zespół KSSSE AZS PWSZ wykorzystał wszystkie błędy, jakie popełniał beniaminek z Rybnika i zasłużenie wygrał 84:48. O tym jak słabo zagrały koszykarki trenera Orczyka świadczy chociażby ostatnia kwarta, w której Utex rzucił zaledwie dwa punkty. Przeczytaj więcej Stan rywalizacji: 1:0 dla KSSSE AZS PWSZ PKM Duda PWSZ pokonała u siebie brązowe medalistki ubiegłego sezonu - CCC Polkowice - 77:69. Obie drużyny przez trzy kwarty nie potrafiły przejąć inicjatywy w tym meczu i wyjść na bardziej zdecydowane prowadzenie. Gospodynie przełamały swoją niemoc w czwartej kwarcie, kiedy to zapewniły sobie zwycięstwo nad polkowiczankami. Przeczytaj więcej Stan rywalizacji: 1:0 dla PKM Duda PWSZ Arcus SMS PZKosz Łomianki przegrał w Poznaniu z miejscowym MUKS-em, ale zaprezentował się z dobrej strony kibicom ze stolicy Wielkopolski. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego uległy 69:85, a ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie głównie para Kotnis - Kaczmarska. Wśród gospodyń najlepiej wypadła zdobywczyni 24 punktów - Żaneta Durak. Przeczytaj więcej Joei Clyburn nie zeszła na ani sekundę z parkietu w starciu z Finepharmem, rzucając przy tym 28 punktów, czym zapewniła Cukierkom Odrze zwycięstwo nad jeleniogórzankami 70:61. Obie drużyny toczyły przez trzy kwarty wyrównaną rywalizację, a o końcowym sukcesie gospodyń zakończyła czwarta kwarta meczu. Przeczytaj więcej