,

Arcus przegrał po walce

Arcus SMS PZKosz Łomianki przegrał w Poznaniu z miejscowym MUKS-em, ale zaprezentował się z dobrej strony kibicom ze stolicy Wielkopolski. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego uległy 69:85, a ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie głównie para Kotnis - Kaczmarska. Wśród gospodyń najlepiej wypadła zdobywczyni 24 punktów - Żaneta Durak.

,

Koszykarki MUKS po wymęczonym zwycięstwie nad Arcus SMS PZKosz Łomianki 85:69 utrzymały się w Ford Germaz Ekstraklasie. Zespół Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak fatalnie rozpoczął mecz z uczennicami z Łomianek. Gdy na tablicy wyników było 2:10, o czas poprosiła trener MUKS. Jednak ekipa Remigiusza Kocia ani myślała się poddawać. Dopiero w połowie drugiej kwarty beniaminek w końcu dopadł dobrze grający SMS. Do przerwy dzięki bardzo widowiskowej grze Anety Kotnis i Magdy Kaczmarskiej MUKS prowadził tylko 42:40. - Musiałam w przerwie powiedzieć kilka mocnych słów swoim zawodniczkom. Dobrze, że mam w zespole Dzidkę Mądrą, inaczej ciężko byłoby dogonić dziewczęta z Łomianek - stwierdziła trener Jabłońska. Słowa trener MUKS poskutkowały. W trzeciej kwarcie rzeczywiście MUKS jakby się przebudził, a Kotnis przestała nękać gospodynie efektownymi rzutami. Z minuty na minutę poznanianki przejmowały inicjatywę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po trzech kwartach MUKS prowadził już 66:53. - Nie chcieliśmy na siłę wygrywać wysoko. Stworzyła się szansa, żeby na parkiecie mogły się pojawić zawodniczki, które w poprzednich spotkaniach grywały sporadycznie - dodaje Jabłońska. Oczywiście odbiło się to na widowisku. Było dużo strat i przypadkowych zagrań. W zespole MUKS w dwóch ostatnich kwartach kapitalnie zagrała Żaneta Durak. Z kolei trener Koć mógł także sprawdzić inne zawodniczki. Błysnęła szczególnie młodziutka Agata Szczepanik. - Zagrała na tyle dobrze, że między innymi dlatego zaprosiłem ją na konferencję prasową. Z niej wyrośnie naprawdę dobra koszykarka - komplementował trener z Łomianek. Sama zawodniczka wyraźnie speszona obecnością dziennikarzy i kamer powiedziała krótko. - Zagrałyśmy na tyle, na ile było nas stać. Chyba wstydu trenerowi nie przyniosłyśmy. Szczególnie w dwóch pierwszych kwartach zaskoczyliśmy MUKS - skomentowała Szczepanik. Bardzo przyzwoitą postawę SMS doceniła Żaneta Durak - Rywalki zagrały w niektórych momentach, tak jak my dotychczas. To nie był nasz udany mecz, ale najważniejsze, że w pierwszym sezonie w ekstraklasie się utrzymałyśmy - podsumowała Durak. W zespole uczennic tym razem słabiej zagrała kadrowiczka Olivia Tomiałowicz. Zawodniczka meczu: Żaneta Durak, MUKS (evaluation: 25) MUKS Poznań - Arcus SMS PZKosz Łomianki 85:69 (23:25, 19:15, 24:13, 19:16) MUKS: Żaneta Durak 24, Agnieszka Skobel 14, Okeisha Howard 11, Ilona Mądra 11, Justyna Nieznalska 8, Paulina Antczak 6, Marijana Ivovic 4, Martyna Mićków 3, Paulina Furmańczak 2, Barbara Skowronek 2, Adrianna Najtkowska 0, Katarzyna Rezler 0. Arcus SMS PZKosz: Aneta Kotnis 18, Magda Kaczmarska 16, Agata Szczepanik 8, Agnieszka Śnieżek 7, Katarzyna Bednarczyk 5, Claudia Sosnowska 4, Agnieszka Modelska 4, Małgorzata Misiuk 4, Olivia Tomiałowicz 3, Anna Soszyńska 0. Statystyki