,

Clyburn przyćmiła gwiazdy Finepharmu

Joei Clyburn nie zeszła na ani sekundę z parkietu w starciu z Finepharmem, rzucając przy tym 28 punktów, czym zapewniła Cukierkom Odrze zwycięstwo nad jeleniogórzankami 70:61. Obie drużyny toczyły przez trzy kwarty wyrównaną rywalizację, a o końcowym sukcesie gospodyń zakończyła czwarta kwarta meczu.

,

Przez pierwsze dwie kwarty mecz przebiegał po myśli Cukierków, które wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i zmierzały do pewnej wygranej w starciu z Finepharmem. Sytuacja nieco odmieniła się w trzeciej odsłonie meczu. Koszykarki trenera Eugeniusza Sroki zagrały o wiele skuteczniej i ze stanu 32:23 zrobiło się 37:34. Gra się wyrównała, a o końcowym sukcesie miejscowych zadecydowała dopiero czwarta kwarta. W tej części gry zwycięstwo jednak nie przyszło Odrze łatwo. Jeszcze na trzy minuty przed końcem zawodniczki Leszka Marca prowadziły tylko jednym „oczkiem”. Szkoleniowiec brzeżanek mógł jednak liczyć na koncertowo grającą Joei Clyburn. Amerykanka rzuciła w czwartej kwarcie 17 punktów, a w całym meczu 28 punktów i to ona poprowadziła swój zespół do wygranej, która znacznie przybliżyła Cukierki Odrę do pewnego utrzymania się w szeregach Ford Germaz Ekstraklasy. Zawodniczka meczu: Joei Clyburn, Cukierki Odra (evaluation: 30) Cukierki Odra Brzeg - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 70:61 (15:13, 17:10, 11:21, 27:17) Cukierki Odra: Joei Clyburn 28, Justyna Daniel 12, Khaili Sanders 11, Ludmiła Lyubarska 7, Shantia Owens 6, Daria Cybulak 4, Magdalena Rzeźnik 2, Mirela Pułtorak 0. Finepharm AZS KK: Shyra Ely 19, Alvine Mendeng 17, Brittany Jackson 12, Iwona Kaszuwara 4, Magdalena Gawrońska 4, Natalia Małaszewska 3, Dorota Wójcik 2, Agnieszka Kret 0, Dorota Arodź 0. Statystyki