,

Duda ograła CCC

PKM Duda PWSZ pokonała u siebie brązowe medalistki ubiegłego sezonu - CCC Polkowice - 77:69. Obie drużyny przez trzy kwarty nie potrafiły przejąć inicjatywy w tym meczu i wyjść na bardziej zdecydowane prowadzenie. Gospodynie przełamały swoją niemoc w czwartej kwarcie, kiedy to zapewniły sobie zwycięstwo nad polkowiczankami.

,

Koszykarki PKM Duda PWSZ Leszno poczyniły pierwszy mały krok w kierunku awansu do półfinałów rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy. Po zaciętym spotkaniu pokonały u siebie ekipę z zagłębia miedziowego. Mecz od początku był bardzo zacięty. Obie drużyny nie potrafiły znaleźć recepty, na zdecydowane objęcie prowadzenia. To jednak przyjezdne w pierwszej kwarcie nadawały ton temu spotkaniu i uzyskały lekką przewagę punktową. Druga odsłona meczu zaostrzyła tylko walkę o każdą piłkę. Polkowiczanki jednak straciły optyczną przewagę w grze i coraz częściej gospodynie zaczynały dyktować warunki gry. Szczególna w tym była zasługa Darii Mieloszyńskiej, która w półtorej minuty zdobyła sama aż 7 punktów. Do przerwy CCC utrzymało jeszcze korzystny wynik dla siebie i prowadziło różnicą 2 punktów. Drugą połowę cechowała gra kosz za kosz. Oba zespoły nie odpuszczały ani na krok. Było już jednak powoli widać, że to miejscowe z minuty na minutę rozkręcają się coraz bardziej, natomiast koszykarki CCC tracą swój pierwotny wigor. Na koniec tej ćwiartki, Duda objęła jednopunktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta, a szczególnie jej pierwsza część, to kolejne wielkie emocje. Po krótkim prowadzeniu gości, leszczynianki doprowadzają wpierw do remisu, a potem w krótkim czasie odskakują na bezpieczną, kilkunastopunktową przewagę. CCC było stać w tym momencie już tylko na niewielkie zniwelowanie przewagi. Ostatecznie mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem leszczyńskiej drużyny 77:69. W drużynie z Leszna najlepiej zaprezentowały się Martyna Koc i Ryan Coleman. Wspaniałe momenty w grze miała tez Daria Mieloszyńska oraz Agnieszka Makowska. Cichym bohaterem tego meczu według wielu kibiców była jednak tego dnia Anna Talarczyk. Wśród zawodniczek CCC, trio Bortelova, Stampalija i Ndiaye wiodło zdecydowany prym. Jednak słabsza końcówka meczu całego zespołu nie przyniosła efektu w postaci pierwszego zwycięstwa nad leszczyniankami w pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Jutro o godz. 18.30 na sali sportowej Trapez w Lesznie, druga odsłona tego ciekawie zapowiadającego się „serialu”. Zawodniczka meczu: Martyna Koc, PKM Duda PWSZ (evaluation: 23) PKM Duda PWSZ Leszno - CCC Polkowice 77:69 (16:19, 16:15, 20:17, 25:18) PKM Duda PWSZ: Daria Mieloszyńska 17, Martyna Koc 15, Ryan Coleman 14, Agnieszka Makowska 12, Edyta Krysiewicz 8, Anna Talarczyk 7, Agnieszka Budnik 4, Olga Żytomirska 0. CCC: Petra Stampalija 14, Ilona Jasnowska 12, Veronika Bortelova 12, Ndeye Ndiaye 9, Justyna Jeziorna 7, Anna Szyćko 6, Jennifer Lacy 6, Olga Masilione 3, Marta Gajewska 0. Statystyki