,

Taylor show!

Lindsay Taylor w starciu Energi z MUKS-em była wprost nie do powstrzymania! Amerykanka rzuciła 29 punktów i zebrała 21 piłek, prowadząc toruńską ekipę do kolejnego zwycięstwa nad beniaminkiem z Poznania, tym razem w fazie play out.

,

Było to pierwsze zwycięstwo torunianek w walce o miejsca 9-13. W pierwszej kolejce Katarzynki pauzowały. Jednocześnie była to druga wygrana z MUKS-em w ciągu niespełna dwóch tygodni. Oba zespoły rywalizowały bowiem w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Gwiazdą sobotniej potyczki była Amerykanka Lindsay Taylor. Tym razem miała jednak nieco ułatwione zadanie, gdyż w MUKS-ie nie zagrała najwyższa koszykarka - Bułgarka Marijana Ivović, która w meczu rundy zasadniczej próbowała nawiązać wyrównaną walkę z torunianką. W sobotnim spotkaniu oba zespoły grały zrywami. W 4 min., po trafieniach z rzutów wolnych Agnieszki Skobel, było 10:8 dla gości. Kolejne kilka minut torunianki wygrały jednak 11:2. Spora w tym zasługa Taylor, która rzuciła w tym okresie 7 "oczek". Końcówka kwarty należała z kolei do przyjezdnych. Poznanianki zdobyły osiem punktów z rzędu i wygrały pierwszą część gry 20:19. Druga kwarta była wyrównana, a na uwagę zasługuje fakt, że Katarzynki aż pięciokrotnie trafiły w niej zza linii 6,25 m. Do przerwy było zatem 45:42 dla gości. Po zmianie stron koszykarki prowadzone przez Iwonę Jabłońską trafiły trzy z czterech rzutów wolnych. Tym samym w 22 min. było 48:42. Kolejne sześć minut to jednak dominacja gospodyń. Katarzynki wygrały ten okres aż 18:2 i prowadziły 60:50. Dobra gra w końcówce kwarty Ilony Mądrej i Okeishi Howard sprawiła, że przed decydującą kwartą było 64:59 dla Energi. Ostatnie dziesięć minut rozpoczęło się od dziewięciu punktów z rzędu torunianek (73:59). Do końca spotkania przewaga oscylowała wokół kilkunastu punktów i ostatecznie podopieczne Piotra Błajeta wygrały 92:74. Zawodniczka meczu: Lindsay Taylor, Energa (evaluation: 44) Energa Toruń - MUKS Poznań 92:74 (19:20, 23:25, 22:14, 28:15) Energa: Lindasy Taylor 29, Emilia Tłumak 15, Amy Denson 10, Latoya Bond 9, Joanna Chełczyńska 9, Justyna Grabowska 6, Beata Predhel 5, Anna Marczewska 4, Alicja Perlińska 3, Patrycja Bajerska 2, Katarzyna Januszek 0, Justyna Zielińska 0. MUKS: Ilona Mądra 18, Agnieszka Skobel 15, Okeisha Howard 9, Paulina Antczak 8, Justyna Nieznalska 8, Katarzyna Rezler 7, Zaneta Durak 5, Adrianna Najtkowska 3, Martyna Mićków 1, Paulina Furmańczak 0. Statystyki