,

Bezapelacyjna wygrana

Energa Toruń nie miała najmniejszych problemów, by pokonać w kolejnym meczu fazy play out Cukierki Odrę Brzeg. Przyjezdne prowadziły od pierwszej kwarty i prowadzenia nie oddały już do końca meczu, by wygrać ostatecznie 79:56.

,

Rozpoczęło się od prowadzenia podopiecznych Piotra Błajeta 9:0. Chwilę później było 15:7, a dziesięć „oczek” na koncie miała już LaToya Bond. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych 23:15. W drugiej kwarcie torunianki powiększały jeszcze przewagę. Bardzo dobrze w tej części gry zaprezentowała się Patrycja Bajerska, która rzuciła 7 punktów. Właśnie po jej akcji 2+1 w 18 min. było 43:29. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Energi 45:31. Bardzo skuteczna w pierwszych dwudziestu minutach była Bond, która zdobyła 17 punktów (4/4 za 2, 3/3 za 3). Po zmianie stron torunianki znów rozpoczęły dobrze. Pierwsze 5 min. wygrały bowiem 14:2 i było 59:33 dla nich. Skuteczna okazała się również Justyna Grabowska, któa w całym spotkaniu zdobyła 14 „oczek”. Pozostałe minuty były już bardziej wyrównane i ostatecznie Katarzynki zwyciężyły 79:56. W zespole Cukierków najlepiej zaprezentowała się Khali Sanders, która zdobyła 13 punktów i miała aż 17 zbiórek. Najskuteczniejszą zawodniczką była Joei Clyburn - 16 oczek". Cukierki Odra Brzeg - Energa Toruń 56:79 (15:23, 16:22, 9:18, 16:16) Cukierki Odra: Joei Clyburn 16, Khaili Sanders 13, Mirela Pułtorak 7, Shantia Owens 6, Agata Bachryj 3, Małgorzata Kudłak 3, Ludmiła Lyubarska 3, Justyna Daniel 3, Magdalena Rzeźnik 2, Marta Szymańska 0. Energa: Latoya Bond 19, Justyna Grabowska 14, Amy Denson 14, Lindsay Taylor 9, Patrycja Bajerska 7, Anna Marczewska 6, Emilia Tłumak 5, Alicja Perlińska 3, Katarzyna Januszek 2, Beata Predehl 0, Justyna Zielińska 0, Joanna Chełczyńska 0. Statystyki