,

Merideth nie miała wsparcia

Hollie Merideth zdobyła 23 punkty dla swojej drużyny, która rywalizowała z Ineą AZS-em w stolicy Wielkopolski. Amerykanka nie miała jednak większego wsparcia wśród koleżanek z drużyny i beniaminek z Rybnika przegrał w Poznaniu 59:86.

,

Bardzo przeciętne i jednostronne widowisko stworzyły koszykarki INEI AZS-u Poznań oraz UTEX-u ROW-u Rybnik. Kibice którzy zdecydowali się w niedzielne późne popołudnie zawitać do hali POSiR emocje sportowe mogli przeżywać zaledwie przez pierwsze pięć minut gry. Od stanu 12:11 dla INEI AZS-u, przewaga podopiecznych trenera Roman Habera systematycznie rosła. Choć wysokiego rezultatu po końcowym gwizdku nie zwiastował nawet wynik na zakończenie premierowej odsłony 21:18 dla AZS-u. Podobnie było po pierwszych dwudziestu minutach gry, po których wynik brzmiał tylko 36:32 dla INEI. W szeregach ekipy z Rybnika dwoiła się i troiła Hollie Merideth (23 punkty). Amerykankę starały się także wspomóc Edyta Błaszczak (13 „oczek”) oraz Minja Siljegović. Ich starania wystarczyły jednak tylko na pierwsze dwie odsłony spotkania. Druga połowa to dominacja gospodyń, które za sprawą dobrej postawy swoich liderek - Joanny Jarkowskiej oraz Moniki Sibory, wypracowały nawet czternastopunktową przewagę (49:35). Owa przewaga nie satysfakcjonowała jednak akademiczek, które grając lepiej w obronie, a przede wszystkim znacznie skuteczniej w ataku, powiększały dystans (61:39). Poznański szkoleniowiec mógł więc swobodnie rotować składem. Zawodniczki na co dzień drugiego planu również nie ustępowały, stale powiększając prowadzenie. Najbardziej wyróżniła się jednak popularna „Puma”, która zagrała w całym meczu 25 minut, a na konto drużyny dorzuciła 15 punktów. Ostatecznie INEA AZS Poznań pewnie pokonała UTEX ROW Rybnik 86:59. Tym samym ekipa ze stolicy Wielkopolski bliższa jest walki o piąte miejsce w sezonie 2007/2008. Spotkanie rewanżowe w Rybniku zostanie rozegrane już w najbliższą środę. Zwycięzca tej pary zagra o piątą lokatę najprawdopodobniej z CCC Polkowice. Zawodniczka meczu: Beata Krupska-Tyszkiewicz, INEA AZS (evaluation: 29) INEA AZS Poznań - Utex ROW Rybnik 86:59 (21:18, 15:14, 25:10, 25:17) INEA AZS: Monika Sibora 24, Joanna Jarkowska 19, Anna Pamuła 15, Beata Krupska-Tyszkiewicz 14, Reda Aleliunaite- Jankowska 9, Marlena Wdowczyk 5, Agata Rafałowicz 0, Joanna Lorek 0, Małgorzata Myćka 0. Utex ROW: Hollie Merideth 23, Edyta Błaszczak 13, Minja Siljegović 12, Olena Proszczenko 6, Małgorzata Chomicka 4, Joanna Górzyńska-Szymczak 1, Barbara Głocka 0. Statystyki