,

Awans Lotosu po bardzo dobrym widowisku!

Po dwóch kwartach, gdy bardzo dobrze radzące sobie gospodynie prowadziły z niepokonaną ekipą z Gdyni, było jasne, że to nie będzie łatwy mecz dla koszykarek Romana Skrzecza. Gospodynie dały z siebie wszystko, ale to Lotos PKO BP potwierdził, że przez cały sezon jest w bardzo wysokiej formie. Gdynianki wygrały trudny mecz w Lesznie 78:72 i awansowały do finałów Ford Germaz Ekstraklasy!

,

Koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia po trudnym i zażartym boju zapewniły sobie dzisiaj w Lesznie awans do finału rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od tradycyjnej wymiany ciosów. Kosz za kosz z niewielkim wskazaniem na Lotos. Agnieszka Budnik po kilku minutach, z uwagi na trzy faule, usiadła na ławce i nie mogła wspierać już swojej drużyny. To jednak ekipie Dudy mocno nie przeszkodziło, by utrzymać kontakt z wygrywającą trzema punktami, pierwszą odsłonę, drużyną Lotosu. Kolejna ćwiartka przyniosła zmianę obrazu gry. To leszczynianki dominowały i osiągnęły przewagę nad ekipą znad morza. Duet Coleman - Krysiewicz był momentami nie do zatrzymania. Na koniec pierwszej połowy na tablicy wyników widniał wynik 46:41 i w sali zapachniało sensacją! Koszykarki Lotosu podczas przerwy usłyszały zapewne sporo cierpkich słów i cennych wskazówek od swoich trenerów, gdyż wychodząc na drugą odsłonę tego pojedynku, były bardzo skoncentrowane i zaangażowane szczególnie w lepszą obronę. Taka postawa przyniosła oczekiwane efekty w postaci odrobienia straty do miejscowych i wyjście na kilkupunktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta przyniosła jeszcze zmianę nastrojów w sali Trapez. W początkowej fazie gospodynie mozolnie odrabiały straty, by na pięć minut przed końcem meczu, objąć nawet trzypunktowe prowadzenie. Końcówka jednak znowu należała do gości. Skutecznie rzucające zawodniczki Lotosu PKO BP, wykorzystywały bezlitośnie każdą nadarzającą się okazję do zdobycia punktów z półdystansu i co róż dziurawiły leszczyński kosz. Ostatecznie po kolejnym wspaniałym, meczu z obu stron, pojedynek Goliata z Dawidem zakończył się wynikiem 78:72 dla przyjezdnych. Tym samym koszykarki z Gdyni zapewniły sobie awans do finału rozgrywek. PKM Duda PWSZ Leszno - Lotos PKO BP Gdynia 72:78 (22:25, 24:16, 10:20, 16:17) PKM Duda PWSZ: Edyta Krysiewicz 21, Ryan Coleman 19, Martyna Koc 13, Agnieszka Budnik 10, Olga Żytomirska 4, Agnieszka Makowska 3, Daria Mieloszyńska 2. Lotos PKO BP: Dominique Canty 19, Anna Breitreiner 15, Slobodanka Maksimovic 15, Magdalena Leciejewska 12, Chamique Holdsclaw 10, Jekaterina Snitsina 3, Patrycja Gulak 2, Natalia Waligórska 2, Marta Jujka 0.