,

Wiślaczki zagrają z Lotosem w finale!

Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego bardzo dzielnie walczyły przez pierwsze dwie kwarty trzeciego meczu półfinałowego z Wisłą Can Pack Kraków. Po przerwie w połowie meczu, zmobilizowane wiślaczki odskoczyły gospodyniom na znaczną różnicę punktową, której nie oddały już do końca spotkania, wygrywając je ostatecznie 80:69.

,

Mistrzynie Polski wygrały z gorzowiankami głównie za sprawą znakomicie dysponowanej Candice Dupree. Amerykanka zdobyła 21 punktów, zebrała też z tablic 8 piłek, co przechyliło szalę na korzyść przyjezdnych, które awansowały do finału. W meczu o trzecie miejsce KSSSE zagra z Dudą. Przeczytaj więcej ŁKS Siemens AGD wygrał w spotkaniu przed własną publicznością z Utex ROW Rybnik 84:71 w pierwszym meczu o siódme miejsce w Ford Germaz Ekstraklasie. Aż cztery zawodniczki z pierwszej piątki ŁKS-u uzyskały dwucyfrowy dorobek punktowy, co miało decydujący wpływ na końcowy wynik meczu. Przeczytaj więcej MUKS Poznań, będący faworytem starcia w Łomiankach, nie zawiódł. Koszykarki ze stolicy Wielkopolski pokonały Arcus SMS PZKosz 63:48. Najwięcej puntów dla zwycięskiej ekipy zdobyła Agnieszka Skobel - 20. Przeczytaj więcej Mecz Finepharmu z Cukierkami nie przypominał trzech poprzednich starć obu ekip. Tym razem to jeleniogórzanki nadawały ton rywalizacji już od pierwszej kwarty, po której prowadziły aż 26:9. Gospodynie wygrały cały mecz 75:49. Przeczytaj więcej