,

Znakomita Dupree

Mistrzynie Polski wygrały z gorzowiankami głównie za sprawą znakomicie dysponowanej Candice Dupree. Amerykanka zdobyła 21 punktów, zebrała też z tablic 8 piłek, co przechyliło szalę na korzyść przyjezdnych, które awansowały do finału. Po stronie gorzowskiej prym wiodła Carrie Moore, która zdobyła 20 punktów jednak to było za mało na Wisłę.

,

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami gorzowianki od pierwszych sekund starały się pokazać, że dwie ubiegłotygodniowe wysokie porażki były wypadkiem przy pracy. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego rozpoczęły mecz od prowadzenia 5:0 i 7:2. Jednak z upływem czasu do głosu zaczęły dochodzić mistrzynie Polski. Po pierwszej kwarcie nieznacznie prowadziły zawodniczki Białej Gwiazdy 22:19. Druga odsłona również była wyrównana. Krakowianki nie mogły odskoczyć na więcej niż 6 punktów. Głownie za sprawą świetnie grającej Moore KSSSE AZS PWSZ toczył równorzędną walkę z wiślaczkami. Po 20 minutach KSSSE AZS PWSZ przegrywał z Wisłą Can-Pack 35:39. Po przerwie licznie zgromadzona publiczność w hali PWSZ w Gorzowie przeżyła małe deja vu ubiegłotygodniowego spotkania. Akademiczki przez długie chwile nie potrafiły trafić do kosza wiślaczek. Te natomiast grały długie akcje zazwyczaj kończąc je punktami. Taka gra szybko znalazła odzwierciedlenie na tablicy wyników na której widniał wynik 46:66 po 30 minutach gry. Przed decydującym starciem wiadomo już było, że tylko wielki kataklizm mógłby odebrać krakowiankom finał Mistrzostw Polski. Rozluźnione zawodniczki z pod Wawelu pozwoliły co prawda zniwelować gorzowiankom straty i zmniejszyć rozmiary porażki jednak w przekroju całego spotkania to Wisła była zespołem lepszym zwyciężając ostatecznie 80:69. Przed Wisłą teraz walka o złoty medal MP z Lotosem PKO BP Gdynia, natomiast gorzowianki zmagać się będą o brązowy medal z rewelacją tegorocznych rozgrywek Dudą PWSZ Leszno. Zawodniczka meczu: Candice Dupree, Wisła Can Pack (evaluation: 24) KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Wisła Can-Pack Kraków 69:80 (19:22, 16:17, 11:27, 23:14) KSSSE AZS PWSZ: Carrie Moore 20, Agnieszka Szott 12, Denaimou N'Garsanet 12, Justyna Żurowska 10, Katarina Ristic 7, Małgorzata Babicka 4, Aleksandra Chomać 2, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Katarzyna Czubak 0, Aleksandra Pietraszek 0. Wisła Can-Pack: Candice Dupree 21, Marta Fernandez 12, Ewelina Kobryn 11, Jelena Skerovic 9, Kara Braxton 8, Monika Krawiec 8, Agnieszka Pałka 5, Anna DeForge 4, Anna Wielebnowska 2. Statystyki