,

Pewna wygrana Finepharmu

Mecz Finepharmu z Cukierkami nie przypominał trzech poprzednich starć obu ekip. Tym razem to jeleniogórzanki nadawały ton rywalizacji już od pierwszej kwarty, po której prowadziły aż 26:9. Gospodynie wygrały cały mecz 75:49.

,

Przed rozpoczęciem spotkania uroczyście wręczono po raz pierwszy w historii PLKK pamiątkowe medale uczestnictwa w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Na meczu w jeleniogórskiej hali obecny był Marszałek Sejmu - Pan Jerzy Szmajdziński. Zwycięstwo w sobotnim spotkaniu Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskie z drużyną Cukierków Odry Brzeg mogło zapewnić jeleniogórzankom utrzymanie w ekstraklasie, dlatego zespół Eugeniusza Sroki przystąpił do tego meczu niezwykle skoncentrowany. Jeleniogórzanki rozpoczęły od wysokiego prowadzenia i do szóstej minuty tylko one trafiały do kosza rywalek, obejmując prowadzenie 16:0. Zespół gości mający już pewne utrzymanie w rozgrywkach grał słabiej w obronie i nieskuteczne, co było wodą na młyn ambitnie grających jeleniogórzanek. Drużyna gospodarzy była zdecydowanie lepszą w pierwszych trzech kwartach, rzucając rywalkom 69 punktów a tracąc zaledwie 29. Gry zawodniczek z Brzegu nie poprawiła nawet absencja w drużynie Finepharmu Natalii Małaszewskiej, która ucierpiała po zderzeniu z zawodniczką rywalek pod koniec drugiej kwarty i nie powróciła już na boisko. Przy rozstrzygniętym wyniku w końcówce meczu obaj trenerzy dali szansę gry zawodniczkom rezerwowym. Przebywanie w kilku ostatnich minutach całej piątki rezerwowych zawodniczek Finepharmu pozwoliło drużynie z Brzegu na odrobienie części strat, jednak mimo tego spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem zespołu z Jeleniej Góry 75:49. Jednocześnie przegrana SMS-u Łomianki z MUKS-em Poznań sprawiła, że drużyna Finepharmu osiągnęła cel założony na ten trudny dla zespołu sezon i utrzymała się w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. - Chciałbym pogratulować obu zespołom utrzymania się w ekstraklasie. Uważam, że jest to ważne na koniec sezonu. Zagraliśmy słabe spotkanie, widać było, że nasze zagraniczne zawodniczki są już daleko w domu. Cieszę się, że mogła zagrać młodzież. Dobrze, że sezon ten już się zakończył – powiedział po meczu trener Cukierków Odry Brzeg Leszek Marzec. - Zgadzam się z trenerem Marcem. Dla obu zespołów był to ciężki sezon. Myślę, że dzisiejszy wynik spowodowany był wielką determinacją. Dziewczyny wiedziały, że walczą o życie i muszą ten mecz wygrać. Cieszę się, że sezon już się zakończył i minimalny cel został spełniony. Na pewno będziemy myśleć nad tym co zrobić, żeby zespół był dobrze zbudowany – dodał trener Finepharmu Eugeniusz Sroka. Zawodniczka meczu: Khaili Sanders, Cukierki Odra (evaluation: 22) Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Cukierki Odra Brzeg 75:49 (26:9, 25:10, 18:10, 6:20) Finepharm AZS KK: Alvine Mendeng 18, Brittany Jackson 14, Shyra Ely 11, Natalia Małaszewska 9, Magdalena Gawrońska 8, Dorota Wójcik 7, Iwona Kaszuwara 4, Agnieszka Kret 2, Agnieszka Balsam 2, Dorota Arodź 0, Żaneta Sojka 0. Cukierki Odra: Khaili Sanders 20, Małgorzata Kudłak 9, Shantia Owens 6, Mirela Pułtorak 5, Justyna Daniel 5, Joei Clyburn 2, Marta Szymańska 2, Ludmiła Lyubarska 0, Magdalena Rzeźnik 0, Agata Bachryj 0. Statystyki