,

UMMC lepsze od Bourges o jeden rzut

Caroline Aubert rzutem w ostatniej sekundzie zapewniła UMMC Ekaterinburg zwycięstwo 70:69 nad Bourges Basket w spotkaniu o trzecie miejsce podczas Final Four Euroligi Kobiet w Brnie. Agnieszka Bibrzycka grała w tym meczu niespełna 10 minut i na swoim koncie nie zanotowała punktów. W wielkim finale o 18.00 gospodarz turnieju Gambrinus Brno gra z faworytem rozgrywek Spartakiem Moscow Region.

,

Mecz od początku układał się po myśli francuskiego trenera UMMC Ekaterinburg jego podopieczne po 10 minutach prowadziły 23:16, a po pierwszej połowie było 34:26 dla zespołu Agnieszki Bibrzyckiej. W drugiej połowie jednak role się odwróciły i stroną przeważającą był zespół Bourges. Wydawało się, że ekipa Pierra Vincenta kontroluje spotkanie do samego końca, jednak w ostatniej minucie Belinda Snell i Celine Dumerc spudłowały po jednym rzucie wolnym co pozwoliło rosyjskiej drużynie wrócić do gry. Na ostatnią akcję UMMC miało 6 sekund, piłka trafiła do niekrytej Aubert, która trafieniem za trzy punkty zapewniła swojemu zespołowi trzecie miejsce. O godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie finałowe, w którym Gambrinus Brno zagra ze Spartakiem Moscow Region. Zapraszamy do śledzenia meczu na stronie www.fibaeurope.com