,

KSSSE bliżej brązu

Carrie Moore poprowadziła KSSSE AZS PWSZ do pierwszego zwycięstwa w rywalizacji, której stawką jest brązowy medal mistrzostw Polski. Koszykarki trenera Krysiewicza zagrały na bardzo niskiej skuteczności rzutów z gry, co było jednym z głównych powodów ich porażki 54:79.

,

Początek spotkania zaczął się silnym uderzeniem leszczynianek, które po dwóch i pół minutach wygrywały 8:3. Jednak ambitnie grające koszykarki KSSSE AZS PWSZ szybko dogoniły rywalki. Poza pierwszymi minutami cała pierwsza kwarta to gra punkt za punkt. Ani jedna, ani druga drużyna nie pozwoliła swoim przeciwniczkom osiągnąć większej przewagi. Na ponad minutę przed końcem tej części meczu prowadziły akademiczki 21:19, jednak kwarta zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 22:21. W drugiej odsłonie na prowadzenie zaczęły wychodzić miejscowe akademiczki. W czternastej minucie gorzowianki prowadziły 29:24, a już dwie minuty później przewaga wzrosła do 11 punktów. Koszykarki Dudy PWSZ Leszno próbowały jeszcze podjąć walkę, zmniejszyły stratę do ośmiu punktów i do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 38:30 dla gospodyń. Po przerwie zespół z Leszna doznał osłabienia. Po jednym z pojedynków pod koszem na boisko upadła Martyna Koc, która parkiet opuściła niesiona przez masażystów. Niestety zawodniczki z Leszna więcej już na parkiecie nie ujrzeliśmy. Mimo tego koszykarki zespołu gości nie poddały się i starały się za wszelką cenę grać jak najlepiej. Mimo ambitnej gry przegrały jednak tę ćwiartkę 11:16. Ostatnia kwarta to już tylko czysta formalność. Lepiej dysponowane dziś gorzowianki wygrały ostatnia cześć tego spotkania 25:13 i cały mecz 79:54. Akademiczki zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim świetnej dyspozycji Carrie Moore i Denaimou N'Garsanet. Ważne punkty dołożyły także pozostałe podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego. Słabo spisały się dziś natomiast liderki Dudy PWSZ Leszno. Przede wszystkim Ryan Coleman, która z zerowym dorobkiem punktowym zakończyła dzisiejszy mecz. Trener Krysiewicz po meczu mówił, że jego koszykarki nie spełniły dziś żadnych przedmeczowych założeń. Przypomniał jednak również, że jutro jest kolejne spotkanie i zespół z Leszna nie złożył jeszcze broni. Jutrzejszy mecz w hali przy ulicy Chopina rozpocznie się o godzinie 14:30. Zawodniczka meczu: Carrie Moore, KSSSE AZS PWSZ (evaluation: 19) KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - PKM Duda PWSZ Leszno 79:54 (21:22, 17:8, 16:11, 25:13) KSSSE AZS PWSZ: Carrie Moore 22, Denaimou N'Garsanet 14, Katarzyna Czubak 9, Agnieszka Szott 9, Justyna Żurowska 8, Aleksandra Chomać 7, Katarina Ristic 5, Małgorzata Babicka 3, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Joanna Czarnecka 0, Aleksandra Pietraszek 0. PKM Duda PWSZ: Agnieszka Budnik 11, Edyta Krysiewicz 11, Martyna Koc 9, Agnieszka Makowska 8, Daria Mieloszyńska 7, Anna Krzywicka 3, Anna Talarczyk 3, Olga Żytomirska 2, Ryan Coleman 0, Agnieszka Król 0, Monika Siwczak 0. Statystyki