,

Ristic i Szott prowadzą AZS PWSZ do zwycięstwa!

Drużyna z Gorzowa pokazała w drugim starciu z leszczyniankami, że ma w składzie wiele zawodniczek, które mogą poprowadzić KSSSE do wygranej. Tym razem Agnieszka Szott i Katarina Ristić zdobyły łącznie 41 punktów, zapewniając gospodyniom wygraną. Ta nie przyszła jednak łatwo, bo w formie była Edyta Krysiewicz - zdobywczyni 24 punktów.

,

Wydawać by się mogło, że dzisiejszy pojedynek będzie łatwiejszy dla akademiczek, ponieważ w składzie leszczynianek zabrakło kontuzjowanej Martyny Koc. Jednak w grze podopiecznych Jarosława Krysiewicza nie było widać braku tej ważnej dla Dudy zawodniczki. Od pierwszych minut w natarciu były przyjezdne. Zawodniczki z Gorzowa długo nie mogły sobie poradzić z twardo broniącymi leszczyniankami. Dopiero rzut Justyny Żurowskiej na 10:9 dał pierwsze prowadzenie akademiczkom z Gorzowa. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem 15:15. Drugie 10 minut znów było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż kilka punktów i wynik oscylował w granicach remisu. Dopiero pod koniec tej kwarty w głównej mierze za sprawą świetnie dysponowanej dziś Agnieszki Szott gorzowianki odskoczyły na 4 punkty i po 20 minutach było 39:35 dla KSSSE AZS PWSZ. Po przerwie zawodniczki z Leszna wzięły się mocno za odrabianie strat. Na 5 minut przed końcem trzeciej odsłony było już 47:46 dla PKM Dudy Leszno. Jednak końcówka znów należała do gospodyń i przed ostatnim starciem na tablicy wyników było 58:49 dla gorzowianek. Kto w tym momencie myślał, że jest już po zawodach bardzo się pomylił. Ambitnie grające przyjezdne głównie za sprawą Edyty Krysiewicz na trzy minuty do końca spotkania zbliżyły się do akademiczek na 1 punkt (67:66). Lecz po raz kolejny gorzowskie akademiczki pokazały, że mają stalowe nerwy. Przy ogłuszającym dopingu gorzowskiej publiczności za trzy trafiła Katarina Ristic, kolejne punkty dołożyły Szott oraz Żurowska i było po meczu. Dzieła dopełniła świetnie grająca dziś Ristić trafiając 2 rzuty osobiste. Ostatecznie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski pokonał PKM Dudę Leszno 79:68 i objął prowadzenie 2:0 w serii do trzech zwycięstw. Zawodniczka meczu: Edyta Krysiewicz, PKM Duda PWSZ (evaluation: 18) KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - PKM Duda PWSZ Leszno 79:68 (15:15, 24:20, 19:14, 21:19) KSSSE AZS PWSZ: Katarina Ristic 21, Agnieszka Szott 20, Justyna Żurowska 10, Denaimou N'Garsanet 10, Małgorzata Babicka 6, Katarzyna Czubak 5, Carrie Moore 5, Aleksandra Chomać 2, Aleksandra Pietraszek 0, Agnieszka Kaczmarczyk 0. PKM Duda PWSZ: Edyta Krysiewicz 24, Daria Mieloszyńska 12, Monika Siwczak 11, Agnieszka Budnik 9, Ryan Coleman 8, Agnieszka Makowska 4, Anna Talarczyk 0, Olga Żytomirska 0. Statystyki