,

Downar-Zapolski: Wygrana nas uśpiła

- Moją drużynę po wczorajszym zwycięstwie jednym punktem troszeczkę chyba uśpiło. Dzisiaj bardzo długo nie mogliśmy znaleźć swojego rytmu - denerwował się po czwartym spotkaniu o mistrzostwo kraju trener Wisły Can-Pack, Wojciech Downar-Zapolski.

,

Szkoleniowiec obrończyń tytułu dodał, że jego zespół sprawiał na parkiecie wrażenie zagubionego, ale mimo gorszej dyspozycji był bliski końcowego sukcesu. - W trzeciej i czwartej kwarcie rozpoczął się nasz pościg za Gdynią, który pozwolił nam nawet wyjść na prowadzenie, ale kosztował nas bardzo dużo zdrowia - zwrócił uwagę trener Downar-Zapolski. Do szczęścia gospodyniom zabrakło czterech minut. Po rzucie Eweliny Kobryn wiślaczki prowadziły bowiem 62:60, ale finisz przebiegł pod dyktando ekipy przyjezdnej. - Rzuty Alany Beard i Jekateriny Snytsiny przesądziły o tym, że Gdynia wygrała i to wygrała zasłużenie - przyznał szkoleniowiec mistrzyń Polski. - Szkoda, że nie wykorzystaliśmy atutu własnego parkietu. Musimy wyciągnąć wnioski z porażki. Gratuluję Gdyni zwycięstwa. Dziewczyny potrafiły pozbierać się po przegranej, były bardzo zmotywowane - dodał trener Downar-Zapolski.