,

Wisła znów zdobyła Gdynię!!!

Emocje w finałach Ford Germaz Ekstraklasy sięgają zenitu! Mistrzynie Polski, po tym jak przegrały przed własną publicznością z Lotosem PKO BP, udały się do Trójmiasta, by walczyć o trzecią wygraną w serii finałowej. Doskonała dyspozycja Anny DeForge oraz zdecydowana przewaga wiślaczek pod tablicami, spowodowała, że to "Biała Gwiazda" wygrała arcyważny mecz 91:82 i prowadzi w całej rywalizacji 3:2!

,

Wiślaczki przywożą znad morza znakomity wynik 91-82, a co najważniejsze - prowadzenie w rywalizacji finałowej 3-2. Spotkanie w Gdyni obfitowało w fantastyczne zwroty akcji i koszykówkę na najwyższym poziomie. Wiślaczki pomimo tego, że zaczęły mecz słabo i nie potrafiły zdobywać punktów wzniosły się na wyżyny i pokazały znakomitą grę i sportowy charakter. Mistrzynie Polski rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo. Przez kilka minut nie potrafiły zdobyć punktów z gry. Niemoc przełamała dopiero Anna DeForge doprowadzając do stanu 12-4 dla Lotosu. Rywalki w 6. minucie uciekły już na 11 punktów za sprawą akcji 2+1 Canty, jednak krakowianki odrobiły część straty. Po 10 minutach utrzymywał się wynik 23-15 dla gospodyń. Drugą kwartę od mocnego uderzenia rozpoczęła Breitreiner, trafiając za trzy punkty. Na parkiecie trwała wymiana ciosów, jednak zespół Lotosu powoli zwiększał przewagę. Po rzucie Wielebnowskiej w 14 minucie widniał rezultat 33-22, a chwilę później “Wielebna” dwoma trójkami jeszcze zmniejszyła stratę. W niwelowaniu straty pomagała jej Marta Fernandez. Do remisu po 41 doprowadziła rzutami za dwa Dupree, która wcześniej zanotowała 12 zbiórek. Wisła Can-Pack od bardzo mocnego uderzenia zaczęła grę po przerwie. W 34 minucie krakowianki osiągnęły ośmiopunktową przewagę 53-45! Po trójce Skerović było już 62-50 dla Wisły Can-Pack! Zaś akcje Anny DeForge i rzuty wolne Dupree pozwoliły na 13 punktowe wygranie kwarty i prowadzenie w meczu 69-56 po 30 minutach sportowej walki. Ostatnia odsłona spotkania zapowiadała się więc bardzo ciekawie. Po dwóch minutach gry, pierwsze punkty w kwarcie zdobyła Holdsclaw, trafiając za dwa i trzy punkty. Swoje dołożyła Leciejewska i przewaga Wisły na sześć minut przed końcem meczu wynosiła już tylko sześć punktów: 69-63. Atak odparła Agnieszka Pałka trafiając za trzy! Na dwie minuty przed końcem po rzucie Skerović Wisła Can-Pack prowadziła 80-74. Ostetecznie Wisła Can-Pack pokonała Lotos PKO BP Gdynia 91-82. Zawodniczka meczu: Chamique Holdsclaw, Lotos PKO BP (evaluation: 33) Lotos PKO BP - Wisła Can Pack 82:91 (23:15, 18:26, 15:28, 26:22) Lotos PKO BP: Chamique Holdsclaw 33, Magdalena Leciejewska 15, Dominique Canty 14, Anna Breitreiner 10, Slobodanka Maksimović 4, Alana Beard 4, Jekaterina Snytsina 2, Natalia Waligórska 0, Marta Jujka 0. Wisła Can Pack: Anna DeForge 24, Jelena Skerović 17, Candice Dupree 15, Anna Wielebnowska 14, Kara Brown Braxton 9, Agnieszka Pałka 7, Marta Fernandez 5, Ewelina Kobryn 0. Statystyki