,

Mistrzostwo Polski Juniorek dla MUKS-u Poznań

Koszykarki MUKS-u Poznań zwyciężyły w odbywających się w Poznaniu Mistrzostwach Polski Juniorek. W finałowej rozgrywce podopieczne Iwony Błaszak i Piotra Neydera pokonały, po niezwykle zaciekłym meczu, Koronę Kraków 76:75. Brązowe medale przypadły w udziale zawodniczkom Lidera Pruszków. MVP turnieju finałowego została wybrana Agnieszka Modelska (VBW GTK Gdynia), a najlepszą strzelczynią została Olivia Tomiałowicz (UKS Lider Pruszków).

,

Finał
Korona Kraków - MUKS Poznań 75:76 Takich koszykarskich emocji w Poznaniu dawno nie było! Zespoły, które zmierzyły się w dzisiejszym finale potwierdziły, że znalazły się w nim nie przez przypadek. Nie przez przypadek też należą do krajowej elity w tej kategorii wiekowej. Już premierowa odsłona meczu pokazała, że przeciwko sobie stanęły godne siebie rywalki. Nie było mowy o żadnym odpuszczaniu, nie było też straconych piłek, a walka toczyła się o każdy centymetr parkietu. Końcowe fragmenty pierwszej kwarty należały do przyjezdnych, które zagrały bardziej dojrzale, co zaowocowało ich prowadzeniem 23:19. Druga kwarta miała podobny przebieg, a prowadzenie w meczu zmieniało się jak w kalejdoskopie. Raz jeden a raz drugi zespół próbował zaskoczyć swoje rywalki. Przez pewien okres czasu ton rywalizacji nadawały zawodniczki spod Wawelu, które objęły nawet sześciopunktowe prowadzenie (30:24 i 39:33), ale odpowiedź gospodyń była natychmiastowa, dzięki czemu wynik znów oscylował około remisu. Ostatecznie krakowianki utrzymały po dwudziestu minutach gry prowadzenie, ale wynosiło ono już tylko trzy "oczka" (42:39) W przerwie w szatniach z pewnością było gorąco. Nie mniejsza temperatura towarzyszyła wydarzeniom na boisku. Obie ekipy ponownie rywalizowały "kosz za kosz", "akcja za akcję". Sporo było indywidualnych, skutecznych zagrań. Piłka wpadała do kosza nawet w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach. Więcej szczęścia miały miejscowe, które po trzeciej odsłonie tego pojedynku prowadziły 61:56. Ostatnia kwarta nie zmieniła przebiegu gry. Gospodynie, dzięki skutecznej grze Pauliny Antczak i Iwony Szarzyńskiej, prowadziły już nawet 73:56, ale drużyna ze stolicy Małopolski nie powiedziała w tym meczu ostatniego słowa. Zespół Korony szybko zniwelował straty i do samego końca walczył o miano najlepszych. Losy batalii o złoto rozstrzygnęły się dopiero na nieco ponad sekundę przed końcową syreną. W ostatniej akcji meczu spod samego kosza minimalnie chybiła jedna z krakowianek. Ostatecznie MUKS Poznań pokonał Koronę Kraków 76:75, zdobywając kolejny tytuł mistrzowski w historii. o 3. miejsce
Lider Pruszków - Wisła Kraków 81:77 o 5. miejsce
KKS Olsztyn - VBW GTK Gdynia 81:65 o 7. miejsce
Lotnik Wierzawice - SKS 12 Warszawa 67:58 Pierwsza piątka MPJ w Poznaniu: