,

WNBA: Inauguracja sezonu

Minionej nocy wystartował 12 sezon WNBA. Nie doczekaliśmy się debiutu Izabeli Piekarskiej. Na amerykańskich parkietach pojawiło się sześć zawodniczek, które mieliśmy okazję gościć w Polsce.

,

Kara Brown-Braxton wybiegła na parkiet jako pierwsza z grona zawodniczek, które w minionym sezonie brały udział w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Mistrzyni Polski znalazła się w wyjściowym składzie Detroit Shock. W ciągu 17 minut zanotowała ona siedem punktów, pięć zbiórek oraz dwie asysty. Kilkanaście minut później rozpoczął się debiutancki mecz Atlanta Dream w WNBA. Do piątki została desygnowana Jennifer Lacy, która broniła barw CCC Polkowice. 25-letnia skrzydłowa spędziła blisko kwadrans na parkiecie, a na jej koncie została zapisana sześciopunktowa zdobycz. Debiut w Indiana Fever zaliczyła LaToya Bond, którą znamy z gry w Energi Toruń. Przy 100% skuteczności zdobyła ona cztery punkty. Rzadziej drogę do kosza znajdowały rzuty Candice Dupree, której Chicago Sky uległo Seattle Storm 61:67. MVP polskich finałów uzyskała siedem oczek dla swojego zespołu, a przy tym zanotowała 10 zbiórek. Jej klubowa koleżanka, Dominique Canty, zaznaczyła swoją obecność na parkiecie trzema zbiórkami i sześcioma punktami. W barwach drużyny z Seattle przez niespełna 16 minut zagrała Shyra Ely. Zawodniczka Finepharm AZS KK Jelenia Góra zdobyła 6 "oczek" (3/4 za 2) oraz zebrała z tablic trzy piłki. Nas najbardziej interesowała jednak potyczka Sacramento Monarchs, licząc na debiut Izabeli Piekarskiej. Polka, wydraftowana przed kilkoma tygodniami do WNBA, spędziła cały mecz na ławce rezerwowych. Jej zespół zainaugurował sezon efektownym zwycięstwem nad San Antonio Silver Stars 73:64. Wyniki: Detroit Shock - Houston Comets 85:66
Phoenix Mercury - Los Angeles Sparks 94:99
Connecticut Sun - Atlanta Dreams 100:64
Indiana Fever - Washington Mystics 64:53
Sacramento Monarchs - San Antonio Silver Stars 73:64
Seattle Storm - Chicago Sky 67:61