Mistrzyni Rumunii w Toruniu

Sheena Moore od nowego sezonu będzie rozgrywającą Energi Toruń. Amerykanka dwa ostatnie lata spędziła w lidze rumuńskiej, gdzie zdobyła mistrzostwo kraju. Moore ma 24 lata i 170 cm wzrostu.

Amerykanka zdobyła w ostatnim sezonie mistrzostwo Rumunii oraz została najlepszą zawodniczką gier finałowych. Do jej atutów oprócz dużej szybkości i dobrego przeglądu pola gry, należy skuteczność. W finale ligi rumuńskiej, jej ICIM Arad ograło 3:2 drużynę Sfantu Gheorghe, a Moore była czołowym strzelcem swojej ekipy. Nowa rozgrywająca Energi bardzo dobrze radziła sobie także w Stanach Zjednoczonych, gdzie grała w drużynie University of Nevada w Las Vegas. Urodzona w Michigan koszykarka bardzo dobrze zaprezentowała się w Pucharze FIBA, gdzie była czołową zawodniczką swojej drużyny. Sheena skończyła zmagania na europejskich parkietach ze średnią niespełna 18 punktów na mecz, miała także 2.5 asysty. Ponadto przechwytywała średnio 2 piłki i miała niespełna 3 zbiórki. Jej zespół odpadł z Pucharu FIBA w 1/16 finału po dwóch porażkach z BC Moskwa.