,

WNBA: Zdecydowana wygrana Chicago Sky

Chicago Sky nie zawiodło i pewnie pokonało Atlantę Dream 79:66. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w drużynie okazały się Candice Dupree i Jia Perkins.

,

W niedzielne popołudnie zaciętą walkę stoczyło Washington Mystics z Connecticut Sun. Miejscowe wygrały spotkanie 69:64, choć pierwsza strzelczyni zespołu Alana Beard (Lotos PKO BP Gdynia) nie miała swojego dnia. Zdobyła dziewięć punktów, trafiając tylko cztery z 13 rzutów z gry. Zebrała także pięciokrotnie piłkę w obronie oraz zaliczyła pięć asysyt i przechwyt. Candice Dupree (była zawodniczka Wisły Can-Pack Kraków) może być rozczarowana brakiem powołania do kadry olimpijskiej Stanów Zjednoczonych. Jest ona 11 strzelczynią ligi z średnią punktową 17,1. Równie skutecznie zagrała w konfrontacji z Atlanta Dream. Dupree uzyskała 18 „oczek” (ponadto pięć zbiórek, cztery przechwyty, trzy asysty i blok). Wyróżniającą postacią zespołu była Jia Perkins (UTEX ROW Rybnik), na koncie której znalazło się 18 punktów, trzy zbiórki, trzy asysty i blok. Tylko 13 minut na parkiecie spędziła Dominique Canty (Wisła Can-Pack Kraków). Po zdecydowanie wygranej pierwszej kwarcie (21:6) nie zapowiadał się ciężki mecz dla Chicago, dlatego startowa rozgrywająca zespołu mogła nieco odpocząć. Wyniki
Washington Mystics – Connecticut Sun 69:64
Chicago Sky – Atlanta Dream 79:66