,

ME U20 (dywizja B): Polki pokonują Holandię

W ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy Kobiet do lat 20 dywizji B reprezentacja Polski koszykarek pokonała drużynę Holandii 57:54. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak uzyskały awans do ćwierćfinałów z drugiego miejsca w swojej grupie.

,

Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane o czym świadczy chociażby fakt, iż po pięciu minutach gry było zaledwie 7:5 dla polskiej reprezentacji. Oba zespoły grały bardzo nieskuteczne, chaotycznie, nie wykorzystując nawet dogodnych pozycji rzutowych. Gra podopiecznych trener Iwony Jabłońskiej opierała się głównie na indywidualnych akcjach Agnieszki Skobel oraz duetu Lidia Kopczyk - Agnieszka Kaczmarczyk. Holenderki popełniały jednak znacznie mniej własnych błędów, grały bardziej zespołowo, co pozwoliło im do przerwy cieszyć się z czteropunktowego prowadzenia (25:21). Jeszcze większe emocje czekały kibiców zgromadzonych w hali w Tarnowie Podgórnym po przerwie. Oba zespoły walczyły niemal "kosz za kosz". Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej niż trzypunktowa przewaga. Losy pojedynku rozstrzygnęły się na 43 sekundy przed końcową syreną. Wtedy indywidualnym wejściem pod kosz i skutecznym rzutem popisała się Agnieszka Skobel. Sędziowie uznali również, iż nasza reprezentantka była przy tym faulowana i popularna "Skobelek" stanęła jeszcze na linii rzutów wolnych. Tam również obyło się bez pudła, a "Biało-czerwone" prowadziły wówczas 57:54. Takim też wynikiem zakończyło się całe spotkanie. Ostatecznie w rozgrywkach fazy grupowej nasze reprezentantki zajęły drugie miejsce. Oznacza to, że w ćwierćfinale nasze dziewczęta zmierzą się z groźną i nieobliczalną reprezentacją Rumunii. Polska - Holandia 57:54 (15:12, 6:13, 20:15, 16:14) Polska: Skobel 17, Kaczmarczyk 12, Kopczyk 12, Zalesiak 6, Durak 4, Pułtorak 3, Bednarczyk 2, Jujka 1, Bibrzycka 0, Szemraj 0, Kotnis 0. Więcej informacji na Oficjlanej stronie Mistrzostw Europy Kobiet do lat 20