,

WNBA: Mizerny dorobek "polskich" koszykarek

Ani Anna DeForge, ani LaToya Bond, ani też Jennifer Lacy nie mogą być zadowolone ze swojego występu w kolejnej serii spotkań na zawodowych parkietach WNBA. Wspomniane trio, które bardzo dobrze znamy z występów w Ford Germaz Ekstraklasie, zdobyło minionej nocy łącznie 3 punkty.

,

DeForge ponownie rozpoczęła spotkanie w pierwszej piątce drużyny Minnesoty Lynx, a na parkiecie spędziła niespełna trzynaście minut. Zawodniczka Wisły Can-Pack Kraków trafiła jeden z czterech rzutów za dwa punkty oraz miała jedną zbiórkę. Jej drużyna pokonała na wyjeździe San Antonio Silver Stars 87:74. Podobną ilość czasu spędziła w spotkaniu New York Liberty - Indiana Fever LaToya Bond. Była koszykarka Energi Toruń zakończyła mecz z zerowym dorobkiem punktowym (0/1 za 2, 0/2 za 3), jedną asystą i dwoma przechwytami. Słabsza postawa amerykańskiej rozgrywającej nie przeszkodziła ekipie Fever w odniesieniu zwycięstwa. Zespół z Indiany wygrał 71:55. Z jednopunktowym dorobkiem na swoim koncie zakończyła swój występ w meczu Phoenix Mercury z Atlantą Dream Jennifer Lacy. Amerykanka, który miniony sezon spędziła w drużynie CCC Polkowice, trafiła jedynie jeden z dwóch rzutów wolnych (żaden z sześciu rzutów z gry nie doszedł celu), miała trzy zbiórki, jedną asystę i jeden przechwyt. Na parkiecie spędziła blisko 19 minut. Wyniki
Phoenix Mercury - Atlanta Dream 110:84
New York Liberty - Indiana Fever 55:71
San Antonio Silver Stars - Minnesota Lynx 74:87
Houston Comets - Los Angeles Sparks 75:72