,

Eliminacje ME: Horror z happy endem

Reprezentacja Polski koszykarek odniosła pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Europy, które w 2009 roku zostaną rozegrane na Łotwie. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza wygrały z drużyną Włoch 63:59.

,

Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie ton rywalizacji nadawały "biało-czerowne", które po koncertowo rozegranych drugich dziesięciu minutach objęły prowadzenie 44:33. Po przerwie nie było już tak dobrze, a na minutę przed końcem spotkania Włoszki zniwelowały straty do jednego "oczka" (Polska prowadziła wówczas 60:59). Na całe szczęście po raz kolejny nie zawiodła w tym meczu grająca świetne spotkanie Agnieszka Bibrzycka, pewnie wykonując oba rzuty wolne. Polska - Włochy 63:59 (20:20, 24:13, 9:12, 10:14)
Polska: Bibrzycka 27, Pawlak 7, Wielebnowska 7, Kobryn 6, Leciejewska 5, Piekarska 3, Krysiewicz 2, Mieloszyńska 2, Gajda 2, Międzik 2. Krzysztof Koziorowicz po meczu z Włoszkami