,

WNBA: Zadyszka „Margo"

Po rewelacyjnym sobotnim spotkaniu przeciwko San Antonio Silver Stars przyszła pora na słabe spotkanie w wykonaniu Małgorzaty Dydek. Niedyspozycja Polki nie przeszkodziła jednak w odniesieniu przez drużynę Connecticut Sun kolejnego zwycięstwa.

,

New York Liberty - Connecticut Sun 71:89 (17:25, 23:20, 16:23, 15:21) Jedynie w drugiej kwarcie tego meczu gospodynie toczyły wyrównaną walkę. W pozostałych odsłonach na parkiecie królowały już tylko koszykarki Sun. Znów liderkami tego zespołu były: Katie Douglas (16 punktów z czego dziewięć w trzeciej kwarcie) oraz Taj McWilliams-Franklin. Ta ostatnia koszykarka była najlepszą strzelczynią swojego zespołu (22 punktów, 11 na 15 za 2), miała także 7 zbiórek i 2 asysty. Tym razem słabe spotkanie w ofensywie rozegrała polska środkowa. Małgorzata Dydek spędziła na parkiecie niespełna 26 minut i w tym czasie zdobyła tylko jeden punkt (0/6 za 2, 1/2 za 1), ale co trzeba zauważyć znów była ostoją drużyny na bronionej tablicy. „Margo” miała aż dziesięć zbiórek i do tego dwukrotnie blokowała swoje rywalki.