,

WNBA: „Słońca” znów górą

Connecticut Sun kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Minionej nocy drużyna Małgorzaty Dydek pokonała na własnym parkiecie Washington Mystics, a spory w tym udział miała polska środkowa.

,

Connecticut Sun – Washington Mystics 86:73 (23:15, 13:25, 30:15, 20:18) Katie Douglas zdobywając dziewięć z 28 punktów w trzeciej kwarcie poprowadziła swój zespół do kolejnego zwycięstwa w zawodowej lidze WNBA. Jej dobra postawa w tej części gry była kluczem do zwycięstwa. Po pierwszej odsłonie tego pojedynku wydawało się, że nikt i nic nie powstrzyma drużyny „Słońc" przed kolejną wygraną. Ekipa z Connecticut kontrolowała wydarzenia na parkiecie, a pierwsze skrzypce grała Taj McWilliams-Franklin (w całym meczu 11 punktów i 12 zbiórek). Później do głosu doszły jednak zawodniczki Mystics i to one na przerwę schodziły z przewagą dwóch „oczek”. Wyraźnie podrażnione takim obrotem sprawy koszykarki Sun wzięły się ostro do pracy. Drużynę zmobilizowała Katie Douglas trafiając rzut za rzutem. Swoje „trzy grosze” dorzuciła Małgorzata Dydek i kibice zgromadzeni w hali Mohegan Sun Arena mogli świętować kolejny sukces swojego zespołu. Po wczorajszym słabszym spotkaniu, tym razem popularna „Margo” nie rozczarowała swoich fanów. Reprezentacyjna środkowa zdobyła 11 punktów (3/6 za 2, 0/1 za 3, 5/6 za 1) i zebrała z tablic siedem piłek. Dodatkowo znów królowała w defensywie czterokrotnie blokując swoje rywalki i trzykrotnie przechwytując podania.