,

Energa - KSSSE AZS PWSZ: Nokaut po przerwie

Spotkanie inaugurujące rozgrywki Tauron Basket Ligi Kobiet w Toruniu jedynie do przerwy było zacięte. Po powrocie z szatni na parkiecie warunki gry dyktowały już zawodniczki Energi Toruń, które pewnie pokonały KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

,

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana, ale nie była widowiskiem na najlepszym poziomie. Obydwie drużynie nie prezentowały się z najlepszej strony, w poczynaniach koszykarek było sporo przypadkowości. Jednak od samego początku na skromnym prowadzeniu znajdowały się koszykarki Energi Toruń. W drugiej kwarcie zawodniczki KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. po celnym rzucie z dystansu w wykonaniu Alyssi Brewer przegrywały jedynie 19:21. Obydwie drużyny udawały się do szatni przy stanie 35:29 dla gospodyń.

Po przerwie Katarzynki zaczęły agresywniej bronić i dzięki temu ich przewaga zaczęła rosnąć w lawinowym tempie. Podopieczne Elmedina Omanicia wygrały trzecią kwartę aż 27:8 i rozstrzygnęły tym samym losy zwycięstwa. W czwartej kwarcie bośniacki szkoleniowiec Katarzynek dał większą szansę gry rezerwowym oraz młodym zawodniczkom. Ostatecznie Energa Toruń pokonała KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. aż 82:58 i udanie zainaugurowała sezon we własnej hali.

Na wyróżnienie w toruńskim zespole zasługuje Rebecca Harris. Amerykańska obwodowa rzuciła aż 23 punkty i była najlepszym strzelcem meczu. Kolejne dobre spotkanie zanotowała Aleksandra Pawlak. Dużo lepiej niż w wyjazdowym meczu z AZS UMCS Lublin spisała się także Jelena Velinović. Po drugiej stronie parkietu szalała Alyssia Brewer, ale 23 punkty i 9 zbiórek podkoszowej nie uchroniłyjej drużyny przed porażką.

Energa Toruń - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 82:58 (19:12,16:17,27:8,20:21)

Energa: R. Harris 23, A. Pawlak 17, J. Velinovic 13, M. Reid 7, A. Jackson 6, A. Makowska 5, R. Ratajczak 3, T. Peckova 2, T. Ajdukovic 2, K. Darnikowska 2, K. Suknarowska 2, M. Wieczyńska 0.

AZS PWSZ: A. Brewer 23, O. Ogorodnikova 13, S. Zoll 11, K. Jaworska 6, N. Sobek 3, I. Piekarska 2, C. Czarnodolska 0, C. Trębicka 0, M. Szajtauer 0, K. Dźwigalska 0,