,

Basket Konin - CCC: Niespodzianka była bardzo blisko

Koszykarki „Basket” Konin były bliskie sprawienia niespodzianki. W spotkaniu z CCC Polkowice prowadziły przezwiększą część meczu. W końcówce zabrakło skuteczności i podopieczne Tomasza Grabianowskiego przegrały 62:65.

,

Pierwsza kwarta rozpoczęła się po myśli koszykarek „Basketu”. Za trzy punkty trafiła Marta Urbaniak. Koninianki zagrały niezwykle skutecznie. Defensywa Polkowic nie była w stanie zatrzymać świetnie dysponowanej Aaryn Ellenberg. Rywalki zaczęły spotkanie dopiero w końcówce pierwszej kwarty, dzięki czemu przegrały ją tylko 19:20. W drugiej kwarcie zespół z Polkowic zaczął grać skuteczniej. Nie do zatrzymania była w tym fragmencie gry Agnieszka Majewska. Druga część spotkania wygrana została przez CCC 17:14, a w całym meczu polkowiczanki prowadziły 36:34.

Trzecia kwarta, zazwyczaj najsłabsza w wykonaniu koninianek, tym razem była popisem w ich wykonaniu. Podopieczne Tomasza Grabianowskiego walczyły o każdą piłkę, twardo broniły i zwyciężyły w tej części meczu 15:12. Świetnie grały Aaryn Ellenberg i Marta Urbaniak. Koninianki nie odpuszczały także w czwartej kwarcie. Wszystko szło po ich myśli aż do piątej minuty. Wtedy przy stanie 54:50, akcję 2+1 przeprowadziła Aishah Sutherland. CCC poszło za ciosem i uzyskało niewielką przewagę. Po zaciętej końcówce to Polkowice cieszyły się z trzypunktowego zwycięstwa.