,

Artego - Widzew: Bez niespodzianki w Bydgoszczy

Zgodnie z przedmeczowymi oczekiwaniami, Artego Bydgoszcz odniosło kolejne przekonujące zwycięstwo. Tym razem wyższość gospodyń w Artego Arenie uznać musiał Widzew Łódź.

,

Zdominowana walka na tablicach i skuteczny szybki atak, zdecydował o kolejnym ligowym zwycięstwie brązowych medalistek zeszłego sezonu. Bydgoszczanki, nie miały problemów z pokonaniem niżej notowanych Łodzianek, które tylko w pierwszej kwarcie potrafiły nawiązać wyrównaną walkę.

To właśnie w pierwszych minutach, głównie za sprawą swojej najlepiej punktującej zawodniczki Adrianne Ross, Widzew utrzymywał kontakt punktowy z Artego.

Na nie wiele jednak się to zdało, gdyż bydgoszczanki od początku panowały nad wydarzeniami na boisku. Kolejny raz bardzo skuteczna w ataku była Julie McBride, która doskonale rozumiała się ze swoimi podkoszowymi. Amisha Carter brylowała na deskach i była mocnym punktem Artego w defensywie, co pozwalało gospodyniom na wyprowadzanie szybkich ataków i stopniowe zwiększanie przewagi.

W dodatku trener Widzewa Adam Ziemiński nie mógł w pełni wykorzystać jednej ze swoich liderek. Sarah Boothe nie radziła sobie bowiem z silniejszymi bydgoszczankami i bardzo szybko złapała cztery przewinienia. Po dwóch kwartach wynik wskazywał 51:34 dla gospodyń.

Kolejne 20 minut spotkania, to już dominacja jednej drużyny. Przyjezdne popełniały coraz większa ilość błędów, także tych niewymuszonych co skutecznie wykorzystywało Artego. W zespole Tomasza Herkta znakomicie radziła sobie Darxia Morris zdobywczyni 19 punktów, przy niemal 80% skuteczności rzutów z gry (7/9). Amerykanka imponowała także grą w obronie. Z każdą upływającą minutą, Artego grało coraz spokojniej, pozwalając sobie na kilka bardzo efektownych akcji w ataku.
W ostatniej kwarcie, przy blisko 30 punktowej przewadze, kiedy losy spotkania były już przesądzone, trener Tomasz Herkt pozwolił wejść na boisku mniej doświadczonym zawodniczkom.

Pomimo skutecznej ofensywy, miejscowym nie udało się przełamać bariery 100 punktów, jednak jakość i styl gry mógł się podobać kibicom. Artego zdominowało grę na tablicach, zbierając w meczu aż 48 piłek, przy 30 łodzianek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 95:64. Mecz nie dostarczył zbyt wielu emocji, jednak warto odnotować że swoje pierwsze punkty na parkietach Tauron Basket Ligi Kobiet zdobyła w nim 15-letnia Reprezentantka Polski Kadetek, zawodniczka Artego Klaudia Niedźwiedzka.

Podczas prezentacji przed sobotnim meczem, zawodniczkom obu drużyn towarzyszyli uczestnicy Olimpiad Specjalnych.