TVP Sport - 2018-04-30 18:40

Basket 90 - InvestInTheWest: Pewne zwycięstwo gorzowianek

informacja prasowa Basketu Gdynia | 2016-12-21 22:28

Ekipa InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. pokonała w Gdyni Basket 90 85:68.

Po pierwszych kilku nieskutecznych akcjach po obu stronach boiska jako pierwsze przełamały się gdynianki, jednak w dalszym ciągu oba zespoły miał problemy ze skutecznością oraz stratami. W trzeciej minucie gorzowianki zaliczyły serię ośmiu oczek z rzędu i wyszły na 5-cio punktowe prowadzenie. Przyjezde postawiły bardzo trudne warunki w obronie i nie dopuszczały do łatwych rzutów co zaowocowało ich prowadzeniem po pierwszej kwarcie 20:13

Po 4 punktach z rzędu zawodniczek z Gorzowa o przerwę poprosił Marek Lebiedziński. Bardzo dobrze wtpłynęło to na jego zespół, a szczególnie na ich gwiazdę - Renee Montgomery, która zdobyła 8 punktów w trzech kolejnych akcjach. W następnych minutach oba zespoły grały bardzo równo co doprowadziło do stanu 38:38 i końca pierwszej połowy.

Podczas przerwy rozstrzgnięty został konkurs „Punktuj dla szkoły” którego, zwycięzcą okazał się Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni z sumą 195 głosów co przełożyło się na 995 zł przekazanych na sprzęt sportowy.

Kolejne 10 minut to znów walka po obu stronach boiska. Niestety gospodynie bardzo szybko złapały 5 fauli i każdy kolejny był karany rzutami osobistymi. Co więcej po raz czwarty przewiniła Carolyn Swords i musiała odpocząć przed finałową kwartą. Pozwoliło to gorzowiankom objąć prowadzenie 60:52.

Od początku ostatniej kwarty gdynianki zaczęły mocno bo wiedziały, że jeśli chcą zakończyć 2016 rok dwoma punktami w tabeli to muszą zwyciężyć w tym spotkaniu. Świetnie w ataku nadal spisywała się Swords jednak ze względu na problem z faulami musiała bardzo uważać w obronie. Niestety na 5 i pół minuty przed zakończeniem spotkania otrzymała faul niesportowy i musiała opuścic boisko. Gospodynie bez swojej amerykańskiej gwiazdy nie zdołały odrobić strat i ostatecznie przegrały 68:85

Basket 90 Gdynia – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 68:85 (13-20, 25-18, 14-22, 16-25)

Gdynia: Swords 19 (9 zb.), Jakubiuk 16, Montgomery 15, Podgórna 5, Rembiszewska 4, Skerović 4 (5 as.), Grigalaskyte 3 ( 8 zb.) Miłoszewska 2, Puss 0

Gorzów: Hurt 27, Talbot 22, Misiek 15, Dźwigalska 7, Seekamp 6, Jaworka 4, Szajtauer 4