Sportklub - 2019-04-29 17:00

Puchar Polski dla Wisły Can-Pack!

2017-01-29 21:51

news

Ogromne emocje w finale! Wisła Can-Pack Kraków pokonuje Ślęzę Wrocław po dogrywce 63:62 i tym samym zdobywa Puchar Polski Kobiet!

BEN ABDELKADER MVP FINAŁU PUCHARU POLSKI KOBIET

Lepsze wejście w mecz zanotowały zawodniczki Ślęzy - po trafieniu z dystansu Agnieszki Skobel prowadziły 7:2. Gospodynie starały się być ciągle blisko, w czym pomagały rzuty Hind Ben Abdelkader. Wrocławianki utrzymywały jednak swoją przewagę, a sporo w ataku dawała Kateryna Rymarenko. Głównie dzięki niej zawodniczki trenera Arkadiusza Rusina wygrywały 19:11 po 10 minutach rywalizacji. W drugiej kwarcie Agnieszka Szott-Hejmej ponownie starała się poderwać swój zespół do walki. Po jej trójce krakowianki przegrywały już tylko czterema punktami. Później świetnie zaprezentowała się też Ziomara Morrison - dzięki jej trafieniom Wisła Can-Pack nie tylko odrobiła straty, ale też wyszła na minimalne prowadzenie. Sporym sukcesem zespołu trenera Jose Ignacio Hernandeza było zatrzymanie przyjezdnych na ośmiu punktach w tej kwarcie. Po rzucie Vanessy Gidden gospodynie wygrywały 28:27 po pierwszej połowie.

Trójki Kateryny Rymarenko na początku trzeciej kwarty znowu stawiały w lepszej sytuację Ślęzę. Wisła Can-Pack często stosowała obronę strefową, którą wrocławianki przełamywały rzutami z dystansu. Po kolejnym takim trafieniu Marissy Kastanek było 43:37. Hind Ben Abdelkader starała się zmniejszać tę różnicę, ale to ciągle było za mało na rozpędzone wrocławianki. Ostatecznie po 30 minutach gry było 50:46 dla gości. W czwartej kwarcie do remisu po 52 doprowadziła Ben Abdelkader, a na prowadzenie Wisłę Can-Pack wyprowadziła Meighan Simmons. Końcówka spotkania była bardzo wyrównana - zwycięstwo wrocławiankom mogły dać Sharnee Zoll i Agnieszka Kaczmarczyk, ale nie trafiały. To oznaczało dogrywkę.

W trakcie dodatkowego czasu gry obie ekipy miały problemy ze skutecznością, ale na minutę przed końcem po akcji Agnieszki Kaczmarczyk Ślęza zdobyła czteropunktową przewagę. Później trójkę trafiła Sandra Ygueravide, a po rzutach wolnych faulowanej Magdaleny Ziętary to Wisła Can-Pack wróciła na prowadzenie. W ostatniej akcji spotkania nie trafiła Sharnee Zoll, a to oznaczało zwycięstwo mistrzyń Polski 63:62!

Puchar oraz nagrody od sponsorów dla finalistek Pucharu Polski Kobiet, Ślęzy Wrocław, wręczali: Zdzisław Kassyk, wiceprezes PZKosz, prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki, Piotr Dunin-Suligostowski, prezes TS Wisła Kraków oraz Ludwik Mięta-Mikołajewicz, były trener reprezentacji Polski Kobiet.

Puchar oraz nagrody dla zdobywczyń Pucharu Polski Kobiet, Wisły Can-Pack Kraków, wręczali: Grzegorz Bachański, prezes PZKosz, Janusz Kozioł, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Sportu, Teodor Mollov, trener reprezentacji Polski Kobiet oraz Ludwik Mięta-Mikołajewicz, były trener reprezentacji Polski Kobiet.