TVP Sport - 2018-04-30 18:40

Hiszpanki za silne dla Polek

2017-05-19 21:11

news

Silna reprezentacja Hiszpanii pokonała Biało-Czerwone 69:47 w spotkaniu towarzyskim rozgrywanym w San Fernando. Najlepszą zawodniczką zespołu trenera Teodora Mollova była Aleksandra Pawlak z 18 punktami i pięcioma zbiórkami.

ZDJĘCIA Z MECZU

Obie drużyny zaczęły trochę nerwowo – pierwsze punkty dopiero po dwóch minutach zanotowała Anna Cruz, ale dość szybko odpowiedziała na to Aleksandra Pawlak. Hiszpanki były skuteczne z dystansu – dzięki kolejnej takiej akcji Marty Xargay było już 8:2. Tą samą bronią starała się odpowiadać Marta Urbaniak, ale przewaga gospodyń była już wysoka. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:7.

Drugą część meczu skutecznie rozpoczęła Pawlak, ale doskonale prezentowała się też Alba Torrens, dzięki której rywalki utrzymywały swoje prowadzenie. Swoje pierwsze punkty notowały też Monika Naczk i Karolina Poboży. Ta część meczu była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu Biało-Czerwonych – szczególnie w defensywie. Po rzutach wolnych Laury Nicholls jednak to Hiszpanki wygrywały 31:20.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Lucasa Mondeli szybko powiększał swoją przewagę. Dzięki akcji 2+1 Nicholls było już 40:23. Dobry fragment w wykonaniu Katarzyny Trzeciak niewiele zmieniał w obliczu gry. W samej końcówce tej części skutecznie rzuty wolne wykonała Lucila Pascua, a Hiszpanki prowadziły po 30 minutach rywalizacji 51:31.

Sytuację w ostatniej kwarcie starały się jeszcze poprawiać Dominika Miłoszewska i Aleksandra Pawlak. Ekipa trenera Teodora Mollova ponownie miała skuteczny fragment, ale Alba Torrens była nie do zatrzymania i dawała pełny spokój swojej drużynie. Ostatecznie zdecydowanie bardziej doświadczone gospodynie zwyciężyły 69:47.

W sobotę o godz. 20.00 Biało-Czerwone w San Fernando zagrają z reprezentacją Chin.

Hiszpania – Polska 69:47 (21:7, 10:13, 20:11, 18:16)

Hiszpania: Xargay 14, Torrens 13, Cruz 13, Conde 6, Nicholls 5, Bahi 4, Romero 4, Sanchez 4, Palau 3, Pascua 3, Arrojo 0, Rodriguez 0

Polska: Pawlak 18, Urbaniak 9, Miłoszewska 8, Trzeciak 5, Naczk 3, Szajtauer 2, Poboży 2, Rembiszewska 0, Sklepowicz 0, Podgórna 0, Adamowicz 0, Bujniak 0