Puchary: Zwycięstwa Energi, Artego i Ślęzy

Dobry dzień polskich drużyn w Eurocup! Energa Toruń wygrała z ACS Sepsi 84:69, Artego Bydgoszcz pokonało PBC MBA Moskwa 87:70, a Ślęza Wrocław okazała się lepsza od Basketu 90 Gdynia 72:61.

Pierwsza połowa spotkania była jeszcze dość wyrównana, ale to Energa ciągle była stroną przeważającą. Kluczowa okazała się trzecia kwarta – właśnie wtedy gospodyniom udało się zbudować bezpieczną przewagę. Energa wygrała 84:69, a świetny mecz rozegrała Agnieszka Skobel, która zdobyła 27 punktów i 8 zbiórek.

Energa Toruń – ACS Sepsi 84:69 (22:18, 25:21, 20:13, 17:17)

Energa: Skobel 27, Tłumak 13, Cain 13, Mansfield 9, Grigalauskyte 8, Maliszewska 7, Rasheed 7

ACS: Marshall 20, Stoenescu 17, Kress 9, Wallace 9, Fontaine 5, Hamilton-Carter 4, Hutanu 3, Kilin 2

-----

Artego już w pierwszej kwarcie spotkania pokazało, że nie zamierza wyjeżdżać z Moskwy bez zwycięstwa. Po pierwszej połowie miało już14 punktów przewagi i spokojnie mogło myśleć o kolejnych rywalkach. Ostatecznie zespół z Bydgoszczy wygrał 87:70, a aż 47 punktów zanotował duet Denesha Stallworth – Elżbieta Międzik.

PBC MBA Moskwa – Artego Bydgoszcz 70:87 (20:29, 16:21, 17:18, 17:19)

PBC MBA: Gorbacheva 12, Nizamova 11, Sapova 10, Plisova 9, Sytnyak 8, Aksenova 7, Kaitukova 7, Leshkovtseva 4, Andrianova 2, Safonova 0, Varlamova 0

Artego: Stallworth 24, Międzik 23, McBride 13, Stanković 11, Adamowicz 8, Szott-Hejmej 5, O’Neill 3, Poboży 0, Bujniak 0, Kuczyńska 0

-----

Pierwsza kwarta należała do gospodyń i gdy w drugiej części prowadziły 30:14 wydawało się, że jest po meczu. Problemy z faulami miała jednak Sharnee Zoll, a zespół z Gdyni zanotował serię 18:0! Po przerwie wrocławianki ponownie objęły jednak kontrolę na meczem i zwyciężyły 72:61.

Ślęza Wrocław - Basket 90 Gdynia 72:61 (18:12, 12:20, 19:11, 23:18)

Ślęza: Kastanek 17, Kaczmarczyk 13, Treffers 12, Zoll 9, Szybała 8, Ajduković 6, Perez 4, Ndiba 3, Ursu 0

Basket 90: Copper 23, Aleksandravicius 14, Vitola 8, Jankoska 7, Skerović 6, Makurat 3, Morawiec 0, Rembiszewska