1KS Ślęza Wrocław Artego Bydgoszcz Basket 90 Gdynia CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka AZS UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków

Artego - InvestInTheWest: 8-0 bydgoszczanek

informacja prasowa Artego Bydgoszcz | 2017-11-05 20:57

W 8 kolejce Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało we własnej hali InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 80:62

Przed meczem nagrodę dla najlepszej zawodniczki października, zegarek marki Festina otrzymała środkowa Artego, Serbka Dragana Stankovic która w dotychczasowych meczach notowała średnio 13 punktów, 7,1 zbiórki, 1,6 asysty i aż 3,6 bloku (najlepszy wynik w lidze).

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od wyraźnej przewagi gorzowianek, które po trzech minutach gry i trafieniach Miah Spencer, oraz Pauliny Misiek prowadziły 6:0. Artego miało duże problemy z przedarciem się pod atakowany kosz i skutecznym wykończeniem akcji. Pierwsze punkty bydgoszczanki zdobyły dopiero w 5 minucie gry, kiedy to celny rzut z dystansu oddała Julie McBride. W kolejnych minutach miejscowe zaczęły przejmować inicjatywę w ofensywie i dzięki skutecznej grze duetu Jenniffer Oneill - Dragana Stankovic Artego wyszło na pierwsze prowadzenie w meczu (13:11), w wynik do przerwy na 21:13 ustaliła Agnieszka Szott Hejmej.

Druga kwarta rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Bydgoszczanki "zacięły" się w ataku, co skutecznie wykorzystała drużyna gości. Po serii szybkich atakow i punktach Pauliny Misiek, Carolyn Swords, Miah Spencer i AnnyMarie Prezelj AZS wyszedł na prowadzenie 27:24, jednak udany finisz Artego i 6 punktów z rzędu Denneshy Stallworth pozwolił miejscowym zejść na przerwę z prowadzeniem 38:32.

Początek drugiej połowy meczu należał już zdecydowanie do podopiecznych trenera Tomasza Herkta. Artego dzięki trafieniom McBride i Oneill rozpoczęło tą część od prowadzenia 8:0 i z każdą minutą zwiększało swoją przewagę. Po kolejnych trzypunktowych akcjach Elżbiety Międzik i Karoliny Poboży (2+1) przewaga bydgoszczanek wzrosła do 17 punktów i było pewne że miejscowe nie oddadzą już zwycięstwa. Artego odniosło ósmą wygrana z rzędu i nadal pozostaje liderem rozgrywek bez porażki na koncie.