,

Artego - InvestInTheWest: 8-0 bydgoszczanek

W 8 kolejce Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało we własnej hali InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 80:62

,

Przed meczem nagrodę dla najlepszej zawodniczki października, zegarek marki Festina otrzymała środkowa Artego, Serbka Dragana Stankovic która w dotychczasowych meczach notowała średnio 13 punktów, 7,1 zbiórki, 1,6 asysty i aż 3,6 bloku (najlepszy wynik w lidze).

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od wyraźnej przewagi gorzowianek, które po trzech minutach gry i trafieniach Miah Spencer, oraz Pauliny Misiek prowadziły 6:0. Artego miało duże problemy z przedarciem się pod atakowany kosz i skutecznym wykończeniem akcji. Pierwsze punkty bydgoszczanki zdobyły dopiero w 5 minucie gry, kiedy to celny rzut z dystansu oddała Julie McBride. W kolejnych minutach miejscowe zaczęły przejmować inicjatywę w ofensywie i dzięki skutecznej grze duetu Jenniffer Oneill - Dragana Stankovic Artego wyszło na pierwsze prowadzenie w meczu (13:11), w wynik do przerwy na 21:13 ustaliła Agnieszka Szott Hejmej.

Druga kwarta rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Bydgoszczanki "zacięły" się w ataku, co skutecznie wykorzystała drużyna gości. Po serii szybkich atakow i punktach Pauliny Misiek, Carolyn Swords, Miah Spencer i AnnyMarie Prezelj AZS wyszedł na prowadzenie 27:24, jednak udany finisz Artego i 6 punktów z rzędu Denneshy Stallworth pozwolił miejscowym zejść na przerwę z prowadzeniem 38:32.

Początek drugiej połowy meczu należał już zdecydowanie do podopiecznych trenera Tomasza Herkta. Artego dzięki trafieniom McBride i Oneill rozpoczęło tą część od prowadzenia 8:0 i z każdą minutą zwiększało swoją przewagę. Po kolejnych trzypunktowych akcjach Elżbiety Międzik i Karoliny Poboży (2+1) przewaga bydgoszczanek wzrosła do 17 punktów i było pewne że miejscowe nie oddadzą już zwycięstwa. Artego odniosło ósmą wygrana z rzędu i nadal pozostaje liderem rozgrywek bez porażki na koncie.