1KS Ślęza Wrocław Artego Bydgoszcz Basket 90 Gdynia CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka AZS UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków

11. kolejka: Nie ma niepokonanych! Wisła CanPack ogrywa Artego

2017-12-03 18:36

news

Wisła CanPack Kraków wygrała w hicie Basket Ligi Kobiet z jedyną dotychczas niepokonaną drużyną - Artego Bydgoszcz 78:67. Zwycięstwa zanotowały również Basket 90, Ślęza Wrocław i InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.. Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS pokonała przed własną publicznością Widzew Łódź 77:61 w jedynym sobotnim meczu.

Artego Bydgoszcz - Wisła CanPack Kraków 67:78

Świetna pierwsza kwarta w wykonaniu Wisły CanPack pozwoliła jej długo kontrolować wydarzenia na parkiecie. Artego nie zamierzało się jednak poddawać i w kolejnych kwartach odrabiało straty. Kluczowa była więc ostatnia część spotkania. W niej lepiej poradziły sobie krakowianki - ostatecznie wygrały 78:67! To oznacza, że w BLK nie ma już drużyn niepokonanych. Cheyenne Parker była najlepsza wiślaczką - miała 21 punktów, 10 zbiórek i 3 asysty. Jennifer O’Neill rzuciła 23 punkty dla Artego.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - PGE MKK Siedlce 79:68

Siedlczanki potrafiły w tym spotkaniu zaskakiwać. Wygrały pierwszą kwartę, a w dwóch kolejnych utrzymywały wynik bliski remisu. Koncówka zapowidała się na zaciętą, ale nic z tego. W czwartą część meczu rewelacyjnie weszły gospodynie, które szybko uzyskały 10 punktów przewagi i utrzymywały to do ostatniej syreny. InvestInTheWest AZS AJP wygrał 79:68. Carolyn Swords zanotowała aż 32 punkty i 9 zbiórek. Oksana Mołłowa rzuciła dla PGE MKK 20 punktów.

-----

Basket 90 Gdynia - Ostrovia Ostrów Wlkp. 69:62

Gdynianki świetnie weszły w ten mecz. W pierwszej kwarcie pozwoliły rywalkom na rzucenie zaledwie czterech punktów, a same miały już 21 na koncie! Później spotkanie się znacznie wyrównało, a w trzeciej kwarcie Ostrovia odrobiła większość strat. Mecz do końca był zacięty, ale ostatecznie to Basket 90 zwyciężył 69:62. Najlepszą zawodniczką gospodyń była Kahleah Copper z 27 punktami i 6 zbiórkami. Breanna Lewis zanotowała dla ekipy z Ostrowa 17 punktów i 14 zbiórek.

-----

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Ślęza Wrocław 76:81

Gospodynie zaskakiwały mistrzynie w pierwszej połowie. Po 20 minutach gry prowadziły dwoma punktami. Dopiero w trzeciej kwarcie Ślęza zaczęła budować przewagę. Sosnowiczanki w ostatniej kwarcie starały się jeszcze odrobić straty, ale nic z tego - zespół trenera Arkadiusza Rusina wygrał 81:76. Marissa Kastanek rzuciła 19 punktów dla mistrzyń. Robyn Parks i Naketia Swanier zdobyły po 23 punkty dla JAS-FBG Zagłębia.

-----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Widzew Łódź 77:61

Nie było niespodzianki w Lublinie. Co prawda pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, ale w kolejnych dwóch częściach meczu Pszczółka pokazywała, że jest drużyną silniejszą i odskakiwała. W ostatniej kwarcie Widzew ambitnie walczył o lepszy wynik, ale przewaga gospodyń była zbyt duża. Najlepszą zawodniczką lublinianek była Uju Ugoka z 19 punktami, 15 zbiórkami i 4 asystami. 15 punktów i 3 asysty dla gości zanotowała Roksana Schmidt.