1KS Ślęza Wrocław Artego Bydgoszcz Basket 90 Gdynia CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka AZS UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków

Artego - Wisła CanPack: Hit dla krakowianek!

informacja prasowa Artego Bydgoszcz | 2017-12-03 22:35

W meczu na szczycie 11 kolejki Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz we własnej hali uległo Wiśle Can-Pack Kraków 67:78.

Mecz rozpoczął się od przewagi wicemistrzyń Polski. Po 4 minutach Wisła prowadziła 8:4. Krakowianki od początku zdominowały strefę podkoszową, gdzie gospodynie miały problem z powstrzymaniem Cheyenne Parker. Z kolei w bydgoskim zespole "wstrzelić" nie mogła się liderka Artego Jennifer O'Neill. Po trzypunktowym rzucie Leonor Rodriguez 7 minucie Wisła prowadziła już 17:8. Trener Tomasz Herkt starał się rotować składem, jednak nie przynosiło to efektu. Pierwszą kwartę Wisła wygrała 24:12. W drugiej odsłonie bydgoszczanki od początku rzuciły się do odrabiania strat szybko doprowadzając do wyniku 19:26. Niestety w kolejnych minutach nie były w stanie wykorzystywać dogodnych sytuacji i do przerwy Wisła utrzymała bezpieczną przewagę wygrywając 37:29.

Po prztrwie trener Tomasz Herkt został ukarany przewinieniem technicznym za dyskusje z sędziami, co na kolejne punkty zamieniła Leonor Rodriguez (39:29). W tym momencie dały o sobie znać podrażnione ambicje bydgoszczanek. Artego niesione ogłuszającym dopingiem kibiców po trafieniach O'Neill i dwukrotnie Julie McBride wyszły na prowadzenie 40:39. Od tego momentu na parkiecie mieliśmy walkę "kosz za kosz".

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia Wisły. Dwukrotnie z dystansu trafiła Radocaj wyprowadzając krakowianki na prowadzenie 70:60, a po kolejnych trzypunktowych trafieniach Parker i Reid stało się jasne że to przyjezdne wywiozą z Artego Areny dwa punkty.