14. kolejka: Enea AZS lepsza od Basketu 90

W najciekawszym niedzielnym meczu Enea AZS Poznań pokonała Basket 90 Gdynia 70:68! CCC Polkowice wygrało z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS 81:63, a zwycięstwo zanotował również InvestInTheWest AZS AJP. W sobotnich spotkaniach Basket Ligi Kobiet Wisła CanPack Kraków pokonała PGE MKK Siedlce 74:66, a Artego Bydgoszcz wygrało z Widzewem Łódź 75:59.

Enea AZS Poznań - Basket 90 Gdynia 70:68

Spotkanie właściwie przez cały jego przebieg było niezwykle zacięte i o końcowym wyniku zadecydowały tak naprawdę ostatnie minuty. Głównie dzięki Katerynie Rymarenko gospodyniom udało się zdobyć niewielką przewagę i mimo starań gdynianek, nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po 20 punktów dla Enei AZS rzuciły Rymarenko oraz Jazmine Davis. Sofija Aleksandravicius zanotowała dla gości 20 punktów i 12 zbiórek.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - CCC Polkowice 63:81

Kluczowa dla losów meczu była druga kwarta, w której polkowiczanki zatrzymały atak gospodyń i zbudowały sporą przewagę. Co prawda w ostatniej części meczu Pszczółka odrobiła część strat, ale nie miała szans na zagrożenie ekipie CCC. 27 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty dla gości zdobyła Alysha Clark. 17 punktów i 10 zbiórek dla lublinianek zanotowała Uju Ugoka.

----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 85:81

Spotkanie było dość wyrównane. Po dość ofensywnej pierwszej połowie gospodynie co prawda prowadziły 10 punktami, ale Ostrovia ciągle trzymała się blisko. Końcówka była dość niebezpieczna dla InvestInTheWest, choć ostatecznie gorzowianki zwyciężyły. Miah Spencer zanotowała aż 19 punktów, 6 zbiórek i 8 asyst. 15 punktów i 4 asysty dla gości zdobyła Dita Rozenberga.

----

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 71:82

Pierwsza połowa, w której Energa spisywała się świetnie w obronie, okazała się kluczowa. Po 20 minutach torunianki miały 20 punktów przewagi, które pozwoliły na spokojne myślenie o zwycięstwie. Gospodynie co prawda goniły wynik, ale nie były w stanie zniwelować takiej straty. Alexis Hornbuckle z 17 punktami była najlepszą zawodniczką zespołu przyjezdnego. W ekipie z Sosnowca Robyn Parks rzuciła 26 punktów.

----

Wisła CanPack Kraków - PGE MKK Siedlce 74:66

Po pierwszej kwarcie wynik był sensacyjny, ponieważ do ekipa z Siedlec prowadziła dziewięcioma punktami. Już w drugiej części meczu Wisła CanPack odrobiła jednak większość strat, aby po przerwie objąć całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. PGE MKK walczyło do końca, ale musiało uznać wyższość rywalek. W ekipie gospodyń najlepsza była Tamara Radocaj z 17 punktami i 3 asystami. 22 punkty, 10 zbiórek i 5 asyst dla gości zdobyła Oksana Mollova.

----

Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 75:59

Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem zespołu przyjezdnego, który również w kolejnej części meczu trzymał się bardzo blisko. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, którą Artego wygrało różnicą 14 punktów. Tego łodzianki nie były już w stanie odrobić. Po 15 punktów dla gospodyń zdobyły Julie McBride i Julia Adamowicz. 19 punktów i 10 zbiórek dla gości zanotowała Klaudia Gertchen.