,

JAS-FBG Zagłębie - Energa: Torunianki z pewną wygraną

Po pierwszej jednostronnej połowie i zdecydowanie lepszej drugiej, koszykarki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec uległy przed własną publicznością zespołowi Energa Toruń. Mecz zakończył się wynikiem 71:82.

,

Od początku koszykarki gości imponowały skutecznością i po połowie pierwszej kwarty prowadziły już wynikiem 7:14, a to za sprawą świetnych K. Cain oraz A. Hornbuckle. Po kolejnych trafieniach Hornbuckle, kwarta zakończyła się wynikiem 13:19.

Druga część meczu zakończyła się z kolei dominacją zawodniczek z Torunia, co potwierdził wynik 10:24, przy którym zawodniczki schodziły na przerwę.

W drugiej połowie z kolei gospodynie wróciły do gry, odrobiły 11 punktów i zmniejszyły stratę do 9, jednak ostatecznie przyjezdne wygrały ostatnia kwartę dwoma punktami, a mecz zakończył się wynikiem 71:82.

Alexis Hornbuckle z 17 punktami była najlepszą zawodniczką zespołu przyjezdnego. W ekipie z Sosnowca Robyn Parks rzuciła 26 punktów.