,

Energa - Ślęza: Torunianki ogrywają mistrzynie!

Koszykarki Energi Toruń bardzo pewnie pokonały we własnej hali drużynę aktualnego mistrza kraju - 1KS Ślęzę Wrocław. Katarzynki w świetnym stylu odniosły zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem.

,

Podopieczne Algirdasa Paulauskasa fenomenalnie rozpoczęły sobotnie spotkanie. Katarzynki seryjnie zdobywały punkty dziurawiąc raz po raz kosz wrocławskiego zespołu. Nie do powstrzymania była Alexis Hornbuckle - w osiem minut rzuciła aż 14 oczek. W pierwszej odsłonie torunianki rzuciły aż 29 punktów! Już wtedy zawodniczki Energi Toruń w jasny sposób pokazały, że chcą w pełni zdominować sobotni pojedynek z aktualnym mistrzem Polski. I ta sztuka im się udała. Torunianki dyktowały rywalkom warunki gry i kontrolowały wydarzenia na parkiecie.

W pewnym momencie przewaga gospodyń wynosiła nawet 26 oczek. Wtedy zawodniczki z Wrocławia pokazały pazur i rzuciły się do odrabiania strat. Sygnał do ataku dała Sharnee Zoll-Norman, kilka udanych akcji zanotowała Agnieszka Kaczmarczyk. Dzięki ich staraniom przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników widniało 56:43 dla Energi Toruń. Jednak w ostatniej odsłonie Katarzynki kolejny raz zacieśniły swoje szeregi obronne i ich przewaga znów zaczęła rosnać. Ostatecznie niesione dopingiem własnych kibiców gospodynie wygrały sobotni mecz az 72:49.

Energa Toruń - 1KS Ślęza Wrocław 72:49 (29:16, 15:10, 12:17, 16:6)

Energa: A. Hornbuckle 21, A. Skobel 19, M. Grigalauskyte 10, K. Cain 8, L. Mansfield 6, M. Uro-Nilie 5, A. Bekasiewicz 3, K. Maliszewska 0, M. Diawakana 0, E. Tłumak 0

1KS Ślęza: S. Zoll-Norman 13, A. Kaczmarczyk 11, T. Ajdukovic 10, K. Treffers 6, K. Szybała 4, S. Ursu-Kim 3, Z. Sklepowicz 2, T. Perez 0, J. Boonstra 0.

Arkadiusz Rusin (trener 1 KS Ślęzy Wrocław): Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo ekipy Energi Toruń, gratulacje dla zespołu i trenera Algirdasa Paulauskasa. Kolejny mecz gramy tak, że w jednej kwarcie tracimy tyle punktów ile w całej drugiej połowie. To są nasze mankamenty w defensywie. Komentarzem statystycznym jest eval dwóch zespołow - Energa Toruń wygrała tę kategorię aż 92:45. Cieżko mi polemizować z tym, czy mogliśmy nawiązać walkę, czy nie. Moich pięć zawodniczek obwodowych w 84 minuty zdobyło dziewięć punktów. Sama Alexis Hornbuckle zdobyła 21 punktów w 36 minut. To najlepszy komentarz do postawy moich zawodniczek.

Karina Szybała (zawodniczka 1KS Ślęzy Wrocław): Gratulacje dla drużyny Energi Toruń. Od kilku spotkań nie możemy się przełamać, nasza gra nie zachwyca i mamy nad czym pracować. Mam nadzieję, że po przerwie wrócimy silniejsze i zaczniemy grać tak jak byśmy chcieli.

Algirdas Paulauskas (trener Energi Toruń): Cieszy zwycięstwo i świetny mecz dla kibiców. Ułatwiło nam zadanie, że nie było Marissy Kastanek. Trener narzekał, że jego obwodowe koszykarki rzuciły mało punktów. Ona sama rzuciłaby 20 oczek, inne zawodniczki miałyby też więcej miejsca do rzucania. Wiem jak to jest grać bez jednej z liderek. Ważna jest wygrana i nasza gra wygląda coraz lepiej w obronie i ataku. Dziękuję bardzo kibicom, oni byli wspaniali.

Alexis Hornbuckle (zawodniczka Energi Toruń): To był mecz pełen walki. Sleza Wroclaw to zespół grajacy bardzo agresywnie i byłyśmy na to gotowe. Graliśmy bardzo dobrze w obronie jako zespół. Mądrze wymuszałyśmy straty rywalek. Fajnie jest udać się na przerwę ze zwycięstwem.