1KS Ślęza Wrocław Artego Bydgoszcz Basket 90 Gdynia CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka AZS UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków

Ostrovia - Wisła CanPack: Kontrola krakowianek

informacja prasowa Ostrovii Ostrów Wlkp. | 2018-02-03 21:23

Hart ducha i ambicję pokazały koszykarki Ostrovii w meczu z Wisłą CanPack Kraków. Okazało się to zbyt mało na wicemistrzynie Polski, które po zaciętym meczu pokonały ekipę biało-czerwonych 77:65.

Od prowadzenia 7:0 mecz rozpoczęły mecz ostrowianki, a pierwsze punkty dla Wisły zdobyła dopiero w trzeciej minucie Magdalena Ziętara. Wicemistrzynie Polski mimo, że część strat odrobiły szybko, to jednak nie potrafiły odebrać prowadzenia pomysłowo grającym gospodyniom i dopiero w szóstej minucie na tablicy pojawił się remis 12:12. Topniejąca przewaga wprowadziła nerwowość w grę ostrowianek, co przełożyło się na ich skuteczność. Tymczasem Wiślaczki punktowały raz za razem uciekając z wynikiem na 12:20. Złą passę Ostrovii przerwała dopiero rzutem wolnym Monika Naczk, a dzięki nietuzinkowym akcjom Hanny Rulyovej gospodynie w kolejnych akcjach zbliżyły się na 2 punkty i z taką też stratą zakończyły pierwszą kwartę (20:22).

Początek drugiej kwarty to 4 punkty dla Wisły, na co szybko zareagował trener Czeczuro prosząc o czas. Po przerwie akcją 2+1 popisała się Monika Naczk (23:26), a po okresie wyrównanej gry ponownie przyspieszyła Wisła i po trafieniach Radoćaj, Parker i Abdi mieliśmy wynik 26:34. Kolejna przerwa dla Ostrovii wyhamowała impet rywalek, a z czasem gospodynie ponownie zaczęły odrabiać straty zbliżając się na 32:36. Dramatyczne ostatnie dwie minuty nie przyniosły punktów żadnej z drużyn i ostatecznie po dwóch kwartach 4 punktami prowadziła Wisła.

Ostrowianki serią błędów w ataku rozpoczęły trzecią kwartę, co było wodą na młyn dla Wisły, która w dwie minuty uzyskała 10-punktową przewagę (32:42). Raz jeszcze prośbą o czas próbował ratować sytuację trener Ostrovii i choć trójkę zdobyła Monika Jasnowska, to tym razem na więcej krakowianki nie pozwoliły, w kolejnych minutach powiększając przewagę do 19 punktów (35:54). Ambitne ostrowianki zdobyły się na szturm, w którym trzypunktowymi akcjami popisały się Mfoula i Jasnowska, a dwa dołożyła Jones (43:54), ale Wiślaczki odpowiedziały na to trafieniami Labuckiene i Abdi. Końcówka kwarty to kolejny zryw gospodyń, którym udało się zmniejszyć straty przed ostatnia odsłoną do 8 punktów (51:59).

2+1 Wisły na początku kwarty czwartej przywróciło krakowiankom dwucyfrową przewagę. Nadzieje ostrowskich kibiców odżyły po trójce Mfouli (56:63), ale była to najmniejsza przewaga na jaką pozwoliły gospodyniom krakowianki. W połowie kwarty wynosiła ona punktów 9 (58:67), a dwie minuty później 13 (58:71). To nieco uśpiło czujność wicemistrzyń Polski, bo waleczny zespół Ostrovii raz jeszcze poderwał się do walki zbliżając się na 65:73 na półtorej minuty przed końcem meczu. Czas dla trenera Szewczyka przerwał tą passę, a w ostatnich akcjach punkty dołożyły Parker i Rodriguez, która ustaliła wynik meczu na 65:77.

TS Ostrovia Ostrów - Wisła CanPack Kraków 58:63 (20:22, 12:14, 19:23, 14:18)

Ostrovia: M. Jasnowska 9, J. Jones 13, B. Lewis 4, M. Mfoula 14, K. Motyl 5, K. Joks 4, M. Naczk 7, S. Nowicka 2, G. Rulyova 7

Wisła: G. Labuckienė 17, L. Rodríguez 16, M. Ziętara 8, C. Parker 14, M. Reid 5, J. Natkaniec, K. Niedźwiedzka 0, K. Suknarowska-Kaczor, T. Radočaj 10, F. Abdi 7