1KS Ślęza Wrocław Artego Bydgoszcz Basket 90 Gdynia CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka AZS UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków

Polki wygrywają w Estonii

2018-02-10 18:07

news

Reprezentacja Polski kobiet pokonała w Tallinie Estonię 87:68 w ramach kwalifikacji do EuroBasketu 2019. Kolejny mecz już w środę - rywalkami w Mińsku będą Białorusinki.

Biało-Czerwone w pierwszych minutach spotkania pokazały sporo energii i dzięki akcjom Magdaleny Ziętary prowadziły 8:3. Gospodynie nie chciały pozwolić rywalkom na rozpędzenie się i krok po kroku odrabiały straty - po zagraniu Birgit Piibur zdobyły minimalną przewagę. Polki później zanotowały mały zryw ofensywny i dzięki trafienom Agnieszki Skobel były już lepsze o siedem punktów. Ostatecznie po 10 minutach meczu było 23:17 dla zespołu trenera Arkadiusza Rusina. Trafienie Pauliny Misiek w drugiej kwarcie dało nawet 10 punktów przewagi Biało-Czerwonym. Naszą kadrę trudno było w tym fragmencie zatrzymać - Misiek złapała rytm i dzięki jej kolejnym akcjom było już 37:21. Reprezentacja zaczęła dzięki temu kontrolować wydarzenia na parkiecie, świetnie wykorzystując niedoskonałość obrony Estonek. Co prawda uaktywniła się Mailis Pokk, ale ostatecznie po pierwszej połowie Polki wygrywały 49:35.

Trójka Weroniki Gajdy na początku trzeciej kwarty dawała kadrze nawet 21 punktów przewagi. Rywalki korzystały z tej samej broni, dzięki czemu lekko zmniejszały straty. Późniejszy przechwyt Magdaleny Ziętary i łatwe punkty uspokajały sytuację naszego zespołu. Polki spokojnie prowadziły grę i utrzymywały swoje wysokie prowadzenie. Ostatecznie po 30 minutach i trafieniach Katarzyny Trzeciak było 72:51. Czwarta kwarta już niczego nie zmieniła, bo Biało-Czerwone miały mecz pod całkowitą kontrolą. Gospodynie nie były w stanie efektownie zbliżać się do zespołu trenera Rusina. Reprezentacja odniosła pewne zwycięstwo - 87:68.

- Taka liczba strat nie powinna nam się zdarzać z tego typu rywalem. To dobra sytuacja, że wszystkie dziewczyny pograły - i to maksymalnie 22 minuty. Kilka zawodniczek zaprezentowało się z bardzo dobrej strony, szczególnie w ataku. Byliśmy, jako drużyna, bardzo skuteczni. Jednak przed meczem z Białorusią musimy poprawić wiele elementów - mówił zaraz po spotkaniu trener Arkadiusz Rusin.

Mecz Białoruś - Polska już w środę o godz. 17.00. Transmisja w TVP Sport.

Estonia - Polska 68:87 (17:23, 18:26, 16:23, 17:15)

Estonia: Pokk 19, Bratka 15, Anderson 10, Asi 8, Koster 8, Piibur 5, Pulk 3, Korjus 0, Nikolai 0, Lilleallik 0, Rits 0, Uiga 0

Polska: Gajda 15, Skobel 13, Trzeciak 11, Kaczmarczyk 9, Misiek 9, Pawlak 8, Ziętara 8, Żurowska-Cegielska 8, Witkowska 6, Adamowicz 0, Dobrowolska 0, Szajtauer 0