1KS Ślęza Wrocław Artego Bydgoszcz Basket 90 Gdynia CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka AZS UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków

Udana pogoń Wisły CanPack w Gdyni

2018-03-07 19:50

news

Wisła CanPack Kraków wygrała w Gdyni z Basketem 90 81:76 w zaległym spotkaniu 19. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Mecz dwoma celnymi rzutami z półdystansu rozpoczęła Jakubiuk jednak szybko odpowiedziała była zawodniczka Gdyńskiego zespołu, Magdalena Ziętara. W kolejnych minutach oba zespoły miały problemy z kończeniem akcji jednak grały bardzo wyrównanie. Dopiero w 8 minucie meczu Basketowi udało się odskoczyć na 5 punktów (14:9) i o czas musiał prosić trener Szewczyk. Jednak w dalszym ciągu to zawodniczki w białych strojach były stroną przeważającą i powiększyły swoja przewagę o 4 punkty. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 21:11

Zawodniczki z trójmiasta w dalszym ciągu utrzymywały dwucyfrową przewagę, głównie dzięki rzutom wolnym. Krakowianki starały się niwelować starty jednak nie mogły sforsować niezwykle skutecznej obrony przeciwniczek. Przez kolejne minuty wynik oscylował w granicy 10 oczek, dopiero w końcówce 2 części przyjezdnym udało się zbliżyć na 7 oczek.

Po przerwie lepiej zaczęły zawodniczki w ciemnych strojach. Dzięki serii 11 punktów po 23 minutach gry wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Jako pierwsza odpowiedziała im spod kosza Copper jednak gdynianki w dalszym ciągu miały problemy z bronieniem. Po trójce Skerović i kolejnych punktach Copper, Basket ponownie wyszedł na prowadzenie 48:47. W końcówce 3 kwarty prowadzenie przechodziło z rąk do rąk ale ostatecznie to gospodynie schodziły na przerwę prowadząc 56:53

Ostatnią część spotkania otworzyła zza łuku Jankoska jednak szybko penetracją pod kosz odpowiedziała jej Reid. Wisła nie mogla znaleźć odpowiedzi na niezwykle skuteczną w drugiej połowie Copper, która w 33 minucie wyprowadziła swój zespół na 8 punktowe prowadzenie (65:57). Szybko za 3 odpowiedziała Ziętara, a w następnej akcji spod kosza trafiła Parker. Gdy po kontrze Reid na tablicy pojawił się remis (68:68) o czas poprosił trener Gundars Vetra. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Wicemistrza Polski i to one po 40 minutach walki cieszyły się ze zwycięstwa 76:81.