Udana pogoń Wisły CanPack w Gdyni

Wisła CanPack Kraków wygrała w Gdyni z Basketem 90 81:76 w zaległym spotkaniu 19. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Mecz dwoma celnymi rzutami z półdystansu rozpoczęła Jakubiuk jednak szybko odpowiedziała była zawodniczka Gdyńskiego zespołu, Magdalena Ziętara. W kolejnych minutach oba zespoły miały problemy z kończeniem akcji jednak grały bardzo wyrównanie. Dopiero w 8 minucie meczu Basketowi udało się odskoczyć na 5 punktów (14:9) i o czas musiał prosić trener Szewczyk. Jednak w dalszym ciągu to zawodniczki w białych strojach były stroną przeważającą i powiększyły swoja przewagę o 4 punkty. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 21:11

Zawodniczki z trójmiasta w dalszym ciągu utrzymywały dwucyfrową przewagę, głównie dzięki rzutom wolnym. Krakowianki starały się niwelować starty jednak nie mogły sforsować niezwykle skutecznej obrony przeciwniczek. Przez kolejne minuty wynik oscylował w granicy 10 oczek, dopiero w końcówce 2 części przyjezdnym udało się zbliżyć na 7 oczek.

Po przerwie lepiej zaczęły zawodniczki w ciemnych strojach. Dzięki serii 11 punktów po 23 minutach gry wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Jako pierwsza odpowiedziała im spod kosza Copper jednak gdynianki w dalszym ciągu miały problemy z bronieniem. Po trójce Skerović i kolejnych punktach Copper, Basket ponownie wyszedł na prowadzenie 48:47. W końcówce 3 kwarty prowadzenie przechodziło z rąk do rąk ale ostatecznie to gospodynie schodziły na przerwę prowadząc 56:53

Ostatnią część spotkania otworzyła zza łuku Jankoska jednak szybko penetracją pod kosz odpowiedziała jej Reid. Wisła nie mogla znaleźć odpowiedzi na niezwykle skuteczną w drugiej połowie Copper, która w 33 minucie wyprowadziła swój zespół na 8 punktowe prowadzenie (65:57). Szybko za 3 odpowiedziała Ziętara, a w następnej akcji spod kosza trafiła Parker. Gdy po kontrze Reid na tablicy pojawił się remis (68:68) o czas poprosił trener Gundars Vetra. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Wicemistrza Polski i to one po 40 minutach walki cieszyły się ze zwycięstwa 76:81.