,

Artego - JAS-FBG Zagłębie: Pełna kontrola bydgoszczanek

W meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artrgo Bydgoszcz pokonało JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 91:77.

,

Mecz niespodziewanie od prowadzenia rozpoczęło Zagłębie, które po punktach Michaeli Stara i Robyn Parks prowadziło 4:0. Bydgoszczankom brakowało nieco dokładności w rozgrywaniu i kończeniu akcji, co wykorzystały koszykarki gości kontrolując przewagę. W 5 minucie po kolejnym trafieniu Parks przewaga Zagłębia wzrosła do 10 punktów (16:6). Artego wszystkie straty udało się odrobić jednak jeszcze przed końcem kwarty, dzięki trafieniom z dystansu Elżbiety Międzik, Jennifer O'Neill i Julie McBride. Wynik na 26:25 ustaliła Dragana Stankovic trafiając dwa rzuty wolne.

W drugiej kwarcie gospodynie zaczęły odzyskiwać kontrolę nad meczem. Z łatwością pod kosz Zagłębia przedostawały się Julia Adamowicz, Karolina Poboży i Dennesha Stallworth, a kolejne trafienia z dystansu dorzuciła Elżbieta Międzik i do przerwy Artego prowadziło 50:40.

W drugiej połowie bydgoszczanki cały czas utrzymywały kilkunastopunktową przewagę odnosząc kolejne pewne zwycięstwo.