1KS Ślęza Wrocław Artego Bydgoszcz Basket 90 Gdynia CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka AZS UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków

Widzew - Basket 90: Gdynianki górą

2018-03-11 21:45

Mimo ambitnej walki widzewianek, w kolejnym meczu Energa Basket Ligi Kobiet musiały one uznać wyższość Basketu 90 Gdynia 89:75.

Pierwsze minuty to prowadzenie gdynianek 4:0. Sygnał do odrabiania strat skuteczną akcją dała Roksana Schmidt. Jednak kilka minut później goście odskoczyli na 9 oczek. Utrzymały taką przewagę do końca kwarty, ale w drugiej odsłonie skutecznie akcję 2+1 wykorzystała Brandi Harvey-Carr i było 16:22. Jednak później serię punktową 5:0 zaliczyła ekipa z Gdyni. Tym samym odpowiedział Widzew i było tylko 29:25 dla przyjezdnych. Gdy wydawało się że Widzew odrobi straty celną trójką popisała się Jankoska - zresztą nie po raz ostatni, bo podcinała łodziankom skrzydła siedmiokrotnie trafiając za trzy punkty. Kolejne trzy oczka po wykorzystanych trzech rzutach osobistych dołożyła Copper i było 37:25 dla jej zespołu. Ostatecznie do przerwy Widzew przegrywał 36:48.

Po zmianie stron jeszcze bardziej nacisneły gdynianki, które uzyskały aż 20 punktów przewagi! Ambitnie walczące widzewianki odrobiły połowę strat i przed ostatnią kwartą wszystko było jeszcze możliwe. Niestety w ostatniej cześci meczu ekipa gości wykazała się większą dojrzałością i to ona ostatecznie cieszyła się z kompletu punktów w Łodzi.