Drużyny BLK
1KS Ślęza Wrocław Arka Gdynia Artego Bydgoszcz CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków
Energa Toruń
Arka Gdynia
TV | 2018-11-25 15:10
62
71
Sportklub -
1KS Ślęza Wrocław
InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
2018-11-25 17:00
62
78
Artego Bydgoszcz
TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
2018-11-25 17:00
79
43
Widzew Łódź
Wisła CanPack Kraków
TV | 2018-11-25 18:00
78
85
TV Toya - 2018-11-25 17:55
Arka Gdynia
Enea AZS Poznań
2018-12-01 15:00
91
69
TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
CCC Polkowice
2018-12-01 17:00
43
81
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
2018-12-01 18:00
74
54
1KS Ślęza Wrocław
Wisła CanPack Kraków
TV | 2018-12-02 15:10
80
69
Sportklub - 2018-12-02 15:00
PGE MKK Siedlce
Energa Toruń
2018-12-02 18:00
69
77
InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
Artego Bydgoszcz
2018-12-02 18:00
73
74
Enea AZS Poznań
PGE MKK Siedlce
2018-12-08 18:00
85
88
Energa Toruń
TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
2018-12-08 18:00
89
48
CCC Polkowice
InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
TV | 2018-12-09 15:10
78
73
Sportklub - 2018-12-09 15:00
Artego Bydgoszcz
Wisła CanPack Kraków
2018-12-09 18:00
70
60
Widzew Łódź
1KS Ślęza Wrocław
TV | 2018-12-09 18:00
92
80
TV Toya - 2018-12-09 17:55
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
Arka Gdynia
2018-12-09 18:00
65
79
CCC Polkowice
Wisła CanPack Kraków
TV | 2018-12-15 15:10
82
70
Sportklub - 2018-12-15 15:00
PGE MKK Siedlce
Sunreef Yachts Politechnika Gdańska
2018-12-15 16:00
102
78
TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
Enea AZS Poznań
2018-12-15 17:00
74
72
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
Widzew Łódź
2018-12-15 19:00
64
38
1KS Ślęza Wrocław
Artego Bydgoszcz
2018-12-16 17:00
63
67
InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.
Energa Toruń
2018-12-16 18:00
84
76
Energa Toruń
Artego Bydgoszcz
2018-12-19 19:00
--
--
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
Arka Gdynia
2018-12-21 18:00
--
--

Najlepsza zawodniczka sezonu zasadniczego EBLK

2018-04-03 10:16

Alysha Clark z CCC Polkowice została wybrana przez trenerów zespołów Energa Basket Ligi Kobiet najbardziej wartościową zawodniczką (MVP) sezonu zasadniczego 2017/2018.

Wcześniej podaliśmy wyniki głosowania na najlepszą piątkę oraz najlepszego trenera sezonu zasadniczego. Nagrody dla wyróżnionych będą wręczane podczas meczów play-off.

------

Najbardziej Wartościowa Zawodniczka (MVP) Energa Basket Ligi Kobiet: Alysha Clark (CCC Polkowice)

W głosowaniu na najbardziej wartościową zawodniczkę sezonu zasadniczego trenerzy zespołów EBLK wskazywali po trzy koszykarki, którym tym samym dawali od jednego do trzech punktów. Plebiscyt był bardzo wyrównany, a po 17 punktów zdobyły Alysha Clark oraz Sharnee Zoll-Norman. Jednak to zawodniczkę CCC Polkowice trenerzy czterokrotnie wskazywali na pierwszym miejscu (koszykarkę Ślęzy tylko dwukrotnie) i to ona sięgnęła po miano MVP. Na trzecim miejscu uplasowała się Julie McBride z Artego Bydgoszcz z 13 punktami (cztery wskazania na pierwszym miejscu). Dodatkowo, osiem punktów zdobyła Leonor Rodriguez z Wisły CanPack Kraków, siedem Kahleah Copper z Basketu 90 Gdynia, po trzy zanotowały Jennifer O’Neill (Artego) oraz Agnieszka Skobel (Energa Toruń), a po dwa Alexis Hornbuckle (Energa), Paulina Misiek, Aleksandra Pawlak (obie InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.) oraz Dragana Stanković (Artego). Pojedyncze głosy otrzymały Temitope Fagbenle (CCC Polkowice) oraz Anna Makurat (Basket 90)

Alysha Clark w 23 spotkaniach Energa Basket Ligi Kobiet zdobywała średnio 14,2 punktu, 6,5 zbiórki i 2,8 asysty, co przekładało się na eval na poziomie 18,2.

----

----

Jak głosowali poszczególni trenerzy?

Tomasz Herkt (Artego Bydgoszcz)

1. miejsce (3 punkty): Alysha Clark
2. miejsce (2 punkty): Kahleah Copper
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll-Norman

Krzysztof Szewczyk (Wisła CanPack Kraków)

1. miejsce (3 punkty): Alysha Clark
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll-Norman
3. miejsce (1 punkt): Julie McBride

Maros Kovacik (CCC Polkowice)

1. miejsce (3 punkty): Leonor Rodriguez
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll-Norman
3. miejsce (1 punkt): Kahleah Copper

Algirdas Paulauskas (Energa Toruń)

1. miejsce (3 punkty): Sharnee Zoll-Norman
2. miejsce (2 punkty): Leonor Rodriguez
3. miejsce (1 punkt): Temitope Fagbenle

Arkadiusz Rusin (Ślęza Wrocław)

1. miejsce (3 punkty): Julie McBride
2. miejsce (2 punkty): Alysha Clark
3. miejsce (1 punkt): Leonor Rodriguez

Wojciech Szawarski (Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin)

1. miejsce (3 punkty): Alysha Clark
2. miejsce (2 punkty): Leonor Rodriguez
3. miejsce (1 punkt): Kahleah Copper

Dariusz Maciejewski (InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.)

1. miejsce (3 punkty): Julie McBride
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll-Norman
3. miejsce (1 punkt): Alysha Clark

Gundars Vetra (Basket 90 Gdynia)

1. miejsce (3 punkty): Julie McBride
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll-Norman
3. miejsce (1 punkt): Paulina Misiek

Vadim Czeczuro (Ostrovia Ostrów Wlkp.)

1. miejsce (3 punkty): Sharnee Zoll-Norman
2. miejsce (2 punkty): Alysha Clark
3. miejsce (1 punkt): Kahleah Copper

Leszek Marzec (JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)

1. miejsce (3 punkty): Alysha Clark
2. miejsce (2 punkty): Dragana Stanković
3. miejsce (1 punkt): Paulina Misiek

Marek Lebiedziński (Enea AZS Poznań)

1. miejsce (3 punkty): Jennifer O’Neill
2. miejsce (2 punkty): Alexis Hornbuckle
3. miejsce (1 punkt): Kahleah Copper

Teodor Mollov (PGE MKK Siedlce)

1. miejsce (3 punkty): Julie McBride
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll-Norman
3. miejsce (1 punkt): Kahleah Copper

Dejan Kovacević (Widzew Łódź)

1. miejsce (3 punkty): Agnieszka Skobel
2. miejsce (2 punkty): Aleksandra Pawlak
3. miejsce (1 punkt): Anna Makurat

-----

Basket Liga Kobiet
na Facebooku
Basket Liga Kobiet
na Twitterze
Basket Liga Kobiet przez rss

NEWSLETTER Polskiej Koszykówki

Poznaj cotygodniowy newsletter polskiej koszykówki. W sezonie zapowiedzi meczów, plany transmisji, najważniejsze wydarzenia i informacje z parkietów Basket Ligi Kobiet.

Sponsor tytularny

Energa

Partnerzy Basket Ligi Kobiet

Euroleague Woman Suzuki Molten KoszykowkaKobiet Enel-Med Enel-Sport
Veroni Active Eurocup Woman SMJ Aerowatch Sport Klub HD