,

InvestInTheWest - Wisła CanPack (3): Udana pogoń krakowianek!

Wisła CanPack w drugiej połowie goniła wynik i ostatecznie rzuty wolne Leonor Rodriguez pozwoliły krakowiankom pokonać po raz trzeci InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. i awansować do półfinału Energa Basket Ligi Kobiet!

,

InvestInTheWest AZS AJP na początku spotkania pokazał, że jest w stanie powalczyć z Wisłą CanPack Kraków. Zawodniczki z Gorzowa od samego początku narzuciły wysokie tempo gry, walczyły do samego końca o każdą piłkę. Krakowianki natomiast początkowo nie mogły odnaleźć drogi do kosza, pudłując większość rzutów. Po pierwszej połowie 52:39 dla gorzowianek.

Trzecia i czwarta kwarta to coraz lepsza i skuteczniejsza gra gości, którzy coraz częściej trafiali zza lini rzutów za 3 punkty, systematycznie odrabiając straty. Ostatnie sekundy to nerwowa gra po obu stronach boiskach. Ostatecznie lepsze okazały się krakowianki, które wyczarpały zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Wisła CanPack Kraków 84:85 (24:13, 28:26, 19:20, 13:26)

Dla AZSu: Misiek 29, Pawlak 20, Szajtauer 14, Swords 13, Rytsikowa 13, Hurst 11, i Stelmach 1.

Dla Wisły: Rodriguez 30, Parker 20, Reid 12, Labuckiene 7, Ziętara 4, Greinacher 4, Niedźwiedzka 4, Ziętara 4, Suknarowksa-Kaczor 2, Radocaj 2.