Ślęza w półfinale! Będzie piąty mecz w Bydgoszczy

Ślęza Wrocław pokonała w niedzielę Energę Toruń 83:68 i wygrała całą serię ćwierćfinałową Energa Basket Ligi Kobiet 3-1! Artego pokonało w Gdyni Basket 90, a to oznacza, że do rozstrzygnięcia w tej parze będzie potrzebne piąte spotkanie!

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 83:68 (stan rywalizacji 3-1)

Już po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły sześcioma punktami, a w kolejnej części meczu zagrały rewelacyjnie w ataku i mogły już kontrolować wydarzenia na parkiecie. Co prawda w ostatniej kwarcie Energa odrobiła część strat, ale przewaga Ślęzy była całkowicie bezpieczna. Marissa Kastantek rzuciła 21 punktów. Alexis Hornbuckle zanotowała 18 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

Basket 90 Gdynia - Artego Bydgoszcz 52:83 (stan rywalizacji 2-2)

Artego wygrało pierwszą kwartę aż 29:7, a to ustawiło cały mecz. Kolejne kwarty były już bardziej wyrównane, ale nie miało to znaczenia. Bydgoszczanki kontrolowały wydarzenia na parkiecie i doprowadziły do remisu w tej serii. Piąte spotkanie już w środę! Po 16 punktów rzuciły Jennifer O’Neill oraz Julia Adamowicz. 13 punktów zanotowała Kahleah Copper.