1KS Ślęza Wrocław Artego Bydgoszcz Basket 90 Gdynia CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. PGE MKK Siedlce Pszczółka AZS UMCS Lublin Sunreef Yachts Politechnika Gdańska TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków

Artego zagra w półfinale!

informacja prasowa Artego Bydgoszcz | 2018-04-11 20:38

news

Artego pokonało w piątym, decydującym spotkaniu ćwierćfinałowym Basket 90 Gdynia 64:58 i dzięki temu zagra w półfinale Energa Basket Ligi Kobiet! Rywalkami bydgoszczanek będą zawodniczki Ślęzy Wrocław.

Środowe spotkanie znacznie lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, które szybko objęły prowadzenie 9:3. Zawodniczki gości nie były w stanie przebić się przez szczelną obronę, a dodatkowo wydawały się też wyraźnie zdeprymowane głośnym dopingiem miejscowych kibiców. Pudłowały po kolei Cooper, Skerovic i Vitola. Dopiero po akcjach "2+1" Kristine Vitoli udało im się odrobić straty.

Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Artego 15:14. W drugiej części przewaga gospodyń szybko wzrosła do 11 punktów (28:17), jednak zawodniczki gości zaczęły skutecznie razić bydgoski kosz z dystansu. Najpierw dwukrotnie Anna Makurat, a po niej Kehleah Cooper i na tablicy pojawił się remis 37:37. Wynik przed przerwą nie uległ już zmianie i o tym która z drużyn powalczy w tym sezonie powalczy o medale miała zdecydować druga połowa meczu.

Tą znów znacznie lepiej rozpoczęło Artego w połowie trzeciej kwarty prowadząc 50:39. Pod koszem znakomitą partię rozgrywała Dragana Stanković, która nawet po własnych niecelnych rzutach zbierała piłki i skutecznie dobijała. Mimo prowadzenia Artego 52:41, w ostatniej kwarcie emocje znów sięgnęły zenitu. Gdynianki rzuciły się do ataku i po celnych rzutach Kamili Podgórnej i Sofii Aleksandravicius doprowadziły niemal do remisu.

Nerwową końcówkę jednak bardzo dobrze wytrzymały bydgoszczanki, które po końcowym gwizdku razem ze swoimi kibicami świętowały szósty z rzędu awans do strefy medalowej.