Półfinały, mecze 1: Ślęza lepsza po dogrywce, wygrana CCC

Ślęza Wrocław wygrała po dogrywce z Artego Bydgoszcz 80:70, a CCC Polkowice odniosło zwycięstwo nad Wisłą CanPack Kraków 63:58 w pierwszych meczach półfinałowych Energa Basket Ligi Kobiet.

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 70:80 (stan rywalizacji 0-1)

Gospodynie świetnie weszły w ten mecz i po 10 minutach prowadziły ośmioma punktami. W drugiej kwarcie Ślęza odrobiła jednak straty z nawiązką! Wrocławianki zachowywały lekką przewagę, ale Artego potrafiło zdobywać przewagę w czwartej kwarcie. Do remisu i dogrywki doprowadziła Tijana Ajduković. W dodatkowym czasie gry zawodniczki trenera Arkadiusza Rusina były bezkonkurencyjne i dlatego prowadzą w półfinale 1-0! Po 14 punktów dla przyjezdnych rzuciły Sharnee Zoll i Marissa Kastanek. 18 punktów dla Artego zdobyła Denesha Stallworth.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

Wisła CanPack Kraków - CCC Polkowice 58:63 (stan rywalizacji 0-1)

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, ale w drugiej CCC było świetne w ataku i znacznie odskoczyło gospodyniom. W drugiej połowie Wisła CanPack robiła co mogła, aby odrobić straty, ale ostatecznie okazało się to niemożliwe. Polkowiczanki prowadzą więc 1-0! Temitope Fagbenle zanotowała 22 punkty i 7 zbiórek. Cheyenne Parker zdobyła 16 punktów i 10 zbiórek.