Finał, mecz 1: CCC na prowadzeniu!

CCC Polkowice wygrało w Bydgoszczy z Artego 76:66 w pierwszym meczu wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet. Spotkanie nr 2 w piątek o godz. 18.45. Transmisja w TVP Sport.

Po raczej wyrównanym początku spotkania, przewagę zaczęła zdobywać drużyna z Bydgoszczy. Artego zanotowało niesamowitą serię 14:0 i po trójce Jennifer O’Neill prowadziło aż 21:10. W końcówce kwarty straty zmniejszały Temitope Fagbenle i Alysha Clark, ale to zawodniczki trenera Tomasza Herkta wygrywały po 10 minutach sześcioma punktami. W drugiej części meczu gospodynie ponownie uciekały - nawet do stanu 36:24 po trafieniach Agnieszki Szott-Hejmej. CCC ciągle było jednak w grze i nie pozwalało na nic więcej - ważne rzuty trafiały Fagbenle i Ervin. Dzięki nim polkowiczanki zbliżyły się na osiem punktów na koniec pierwszej połowy.

Trzecią kwartę zespół trenera Marosa Kovacika rozpoczął od serii 10:0 i po rzucie Fagbenle wyszedł na prowadzenie. Artego przez cztery minuty nie potrafiło zdobyć punktów! M.in. dzięki trafieniom Alyshy Clark i Weroniki Gajdy przyjezdne po 30 minutach wygrywały 54:51. W ostatniej kwarcie CCC kontrolowało wydarzenia na parkiecie - może przewaga tej ekipy nie była wysoka, ale za to pewna. Ciągle nie do zatrzymania były Clark oraz Gajda - ostatecznie po trójce Amerykanki mecz zakończył się wynikiem 76:66.

W rywalizacji do trzech zwycięstw CCC Polkowice prowadzi 1-0. Mecz nr 2 w Bydgoszczy w piątek o godz. 18.45. Transmisja w TVP Sport.