TVP Sport - 2018-04-30 18:40

Polki wygrywają z Irlandią w sparingu

2018-06-02 20:12

news

Reprezentacja Polski kobiet pokonała Irlandię 81:49 w meczu towarzyskim rozegranym w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu. W niedzielę kolejny sparing - tym razem zamknięty dla publiczności.

STATYSTYKI Z MECZU

Biało-Czerwone od początku spotkania grały bardziej agresywnie i były skuteczne w ataku. Rozpoczęły to starcie od prowadzenia 4:0, a po późniejszych akcjach Kariny Szybały przewaga wzrosła do dziesięciu punktów. W ekipie Irlandii wyróżniała się Edel Thornton, ale to było za mało, aby zagrozić naszej kadrze. Po 10 minutach było 24:16 m.in. dzięki trafieniu Agaty Dobrowolskiej. W drugiej kwarcie rywalki starały się odrabiać straty, a po trójce Sary Woods zbliżyły się nawet na trzy punkty. Zespół trenera Arkadiusza Rusina zaczął odpowiadać trafieniami Pauliny Misiek, a po rzutach wolnych Karoliny Puss po pierwszej połowie wygrywał 41:30.

Trzecią kwartę Polki rozpoczęły od serii 7:0, a bardzo aktywna była Daria Marciniak. Reprezentacja krok po kroku powiększała prowadzenie - dzięki trafieniu Agaty Dobrowolskiej wzrosło nawet do 20 punktów. W tej części spotkania przyjezdne miały spore problemy z budowaniem ofensywy, a nasza kadra świetnie to wykorzystała. Po 30 minutach było 61:36. Ostatnia kwarta już niewiele zmieniła, ponieważ Biało-Czerwone całkowicie kontrolowały sytuację na parkiecie. Przeciwniczki zagrały trochę lepiej w ataku, ale to Polki zwyciężyły 81:49.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słabsza, szczególnie w defensywie. Nie może być tak, że zawodniczka, która popełnia stratę jest ostatnia w obronie, bo nie wraca. To jest kanon. Za bardzo uwierzyliśmy też w nasz rzut z dystansu. To jest do poprawy. Mam nadzieję, że jutro zagramy lepiej niż dzisiaj - mówił po meczu trener Arkadiusz Rusin.

Polska - Irlandia 81:49 (24:16, 17:14, 20:6, 20:13)

Polska: Marciniak 13, Trzeciak 12, Schmidt 10, Misiek 8, Szybała 8, Dobrowolska 7, Naczk 7, Szajtauer 6, Puss 4, Gertchen 2, Adamowicz 2, Stankiewicz 2, Kotnis 0

Irlandia: E. Thornton 14, O’Dwyer 13, Woods 7, Rockall 6, Dwyer 5, Waters 4, Grace 0, Mckenna 0, O’Leary 0, O’Shea 0, H. Thornton 0